AD_EXOMEGA_EMOLLIENT_CREAM_BOY AND MOTHER BED3_LIFESTYLE_200ML_2022

5 naszych wskazówek, które pomogą zredukować uczucie swędzenia

Oto 5 zabawnych sposobów na odwrócenie uwagi dziecka i zrelaksowanie go, gdy swędzi skóra. Wskazówki te rozładowują chwile napięcia i stanowią uzupełnienie nauki pielęgnacyjnej rutyny. Codzienna aplikacja kremu dostosowanego do potrzeb skóry skłonnej do egzemy atopowej staje się chwilą wspólnej zabawy w rodzinie.

AD_WEBSITE_TIPS-ANTI-GRATOUILLES_GRENOUILLE_2022 512x512

PORADY RELAKSACYJNE
 

Przykucnij jak żabka Widzisz, jak żaby siedzą nieruchomo na brzegu stawu? Poproś dziecko, aby przykucnęło z płasko ułożonymi stopami i nie ruszało się. „Trzymaj plecy prosto, połóż dłonie na podłodze i zamknij oczy. Policzę do pięciu, a potem razem powiemy „re-re kum-kum” i będziemy tak robić tyle razy, ile będziesz mieć na to ochotę. 

DLACZEGO? Postawa ta pozwala dziecku skupić się na pozycji żaby i zapomnieć o swędzeniu. Powtarzanie jest relaksujące

PORADY DOTYCZĄCE RADZENIA SOBIE Z EMOCJAMI
 

Wstrząśnij słoiczkiem spokoju! Zróbcie razem "słoik spokoju": w małym szklanym słoiku (lub butelce) wymieszajcie gorącą wodę, płynny klej, drobne przedmioty (guziki, nasiona itp.) i kilka kropel barwnika. Dobrze zamknijcie i wstrząśnijcie. Gdy pojawi się swędzenie, zaproponuj dziecku, aby wzięło słoik w obie ręce i potrząsnęło nim, mówiąc „sio! Swędzenie, zostaw moją skórę w spokoju! ” Ćwiczenie to wykonuje się tyle razy, ile dziecko tego potrzebuje.

DLACZEGO? Potrząsając słoikiem, dziecko rozładowuje złość, a uważne obserwowanie małych przedmiotów, które powoli opadają na dno naczynia, uspokaja je

AD_WEBSITE_TIPS-ANTI-GRATOUILLES_POT-DU-CALME_2022 512x512
AD_WEBSITE_TIPS-ANTI-GRATOUILLES_TAPIS-VOLANT_2022 512x512

PORADY DOTYCZĄCE KONCENTRACJI
 

Na magicznym dywanie! Połóż się na plecach, a dziecko wygodnie ułóż na brzuchu. Wyjaśnij mu, że powinno powoli wdychać powietrze, podczas kiedy Ty je wydychasz, a następnie powoli i jak najwolniej powietrze wydychać. Dziecko będzie czuło, że jego brzuch powiększa się, a następnie kurczy w tym samym czasie, co Twój. Do ćwiczenia możesz dołączyć krótką historyjkę: „Wyobraźmy sobie, że nasz oddech sprawia, że dywan odlatuje i unosi nas wysoko w przestworza...”.

DLACZEGO? Dzieci skupiają się na oddechu brzusznym i stopniowo rozluźniają. 
Idealne ćwiczenie, aby odnaleźć wewnętrzny spokój w sytuacji kryzysowej lub tuż przed zaśnięciem. I wyruszamy w podróż do krainy marzeń!

JAK Z APLIKACJI KREMU ZROBIĆ ZABAWĘ
 

Simon mówi! Oto odnowiona wersja słynnej gry! Pomysł jest prosty: poproś dziecko, aby wykonywało Twoje polecenia, nakładając odrobinę kremu na klatkę piersiową, łokcie itd. „Simon mówi: delikatnie klepnij się w łokcie. ” „Simon mówi: masuj klatkę piersiową szerokimi, okrężnymi ruchami... ”

DLACZEGO? To zabawny i oryginalny sposób na naukę codziennego stosowania kremu, przy jednoczesnym odkrywaniu właściwych gestów pielęgnacyjnych swędzącej skóry. Prosta zabawa, którą możecie powtarzać, gdy swędzi trochę, bardzo lub wcale, tak aby nakładanie kremu stało się przyjemnością, a nie obowiązkiem, no a przede wszystkim – odruchem.

AD_WEBSITE_TIPS-ANTI-GRATOUILLES_JACQUES-A-DIT_2022 512x512
AD_WEBSITE_TIPS-ANTI-GRATOUILLES_MÉTÉO-DU-CORPS_2022 512x512

JAK Z APLIKACJI KREMU ZROBIĆ ZABAWĘ
 

Jaka aura panuje w Twoim ciele? Kiedy zacznie się swędzenie, poproś dziecko, aby położyło palec na swędzących miejscach i powiedziało za pomocą słów opisujących pogodę, jak bardzo swędzi: „Burza na plecach / Mnóstwo chmur na łokciach / Burza na klatce piersiowej itp.”. Na każdym etapie naśladuj gest nakładania kremu na dany obszar na własnym ciele i zachęć dziecko do wykonania tej samej czynności na jego ciele z użyciem kremu. W miarę nakładania preparatu pogoda się poprawia i powraca słońce!
 

DLACZEGO? Zabawny sposób na ukojenie najbardziej swędzących miejsc i przyzwyczajenie dziecka do podstawowego gestu: codziennego nakładania emolientu.

AD_WEBSITE_PICTO_BLOC-PUSH-ARTICLE_2021

Dowiedz się więcej

Dodatkowe porady dla osób ze skórą skłonną do egzemy atopowej
 

Mamo, co to jest atopia?

powrót do góry