AD_DERMATOLOGICAL-EXPERTISE_SKIN-CONSULTATION-ARMS-HANDS_LARGE_2021

Dermatologia: ekspertyza w zakresie skóry delikatnej

Patrzenie na delikatną skórę z perspektywy dermatologicznej jest unikalnym podejściem marki A-derma od blisko 40 lat.

Czym jest skóra delikatna? Skóra, która jest nadwrażliwa. 
W 2014 roku, dzięki współpracy z międzynarodowymi ekspertami, A-DERMA przedstawiła opublikowaną naukową definicję skóry delikatnej i reaktywnej: jest skóra pozbawiona równowagi i mająca zmniejszoną odporność na działanie czynników drażniących. Innymi słowy, to skóra z osłabioną barierą skórną. 
Jako pierwsza marka dermatologiczna specjalizująca się w pielęgnacji skóry delikatnej i reaktywnej, poszliśmy o krok dalej i udowodniliśmy, że istnieje nie tylko jeden, ale wiele rodzajów takiej skóry. Co mają ze sobą wspólnego? Potrzebę skuteczności i prawdziwie bezpiecznych produktów, co przyświeca naszej działalności każdego dnia, na każdym etapie projektowania produktu. 

A co, gdybyśmy wszyscy mieli delikatną i nadwrażliwą skórę?

24%

osób ze skórą północnokaukaską (Szwecja, północna Francja)

30%

osób ze skórą południowokaukaską (Hiszpania, południowa Francja)

53%

osób ze skórą azjatycką

42%

osób ze skórą ciemną

Badanie epidemiologiczne obejmujące ponad 9 000 osób w 12 krajach

Istnieje nie jeden, ale wiele rodzajów skóry delikatnej. 

Niezależnie od tego, czy jest się dzieckiem czy dorosłym, kobietą czy mężczyzną, w pewnym momencie życia wszyscy mamy delikatną skórę. Skóra niemowląt jest z natury delikatna, podobnie jak skóra sucha czy skóra osób starszych. Skóra może jednak stać się delikatna również w wyniku działania czynników agresywnych, takich jak słońce, lub patologii, takich jak trądzik czy atopowe zapalenie skóry. Kruchość nie zawsze znajduje się tam, gdzie nam się wydaje.

  • Nie, to nie skóra jasna jest najbardziej delikatna, ale skóra azjatycka, czarna lub mieszana.
     
  • Młodość nie jest równoznaczna z odporną skórą; najbardziej delikatną skórę mają osoby poniżej 35. roku życia.
     
  • Ciemna skóra nie jest wolna od atopowego zapalenia skóry, w rzeczywistości jest to skóra, która najbardziej cierpi z tego powodu.
     
  • Delikatna, reaktywna skóry nie jest chorobą.

 

Czy mnie również to dotyczy? 

Skóra delikatna wymaga pielęgnacji
Specjalistyczna wiedza dermatologiczna 

Bezbronna, reaktywna skóra wymaga delikatnej, ale skutecznej pielęgnacji. Aby opracować gamę produktów dostosowanych do indywidualnych potrzeb, które łagodzą, chronią i pielęgnują skórę, marka A-DERMA przeprowadziła nie mniej niż 214 badań na ponad 36 000 pacjentach, opublikowała 22 międzynarodowych publikacji naukowych** i współpracuje z siecią 45 000 lekarzy*. Rozwój każdego z naszych produktów jest inspirowanyrygorem farmaceutycznym, aby zaoferować najbardziej odpowiednie rozwiązanie dla każdego typu delikatnej skóry. 

*Liczba dermatologów, pediatrów i lekarzy ogólnych odwiedzonych przez laboratoria dermatologiczne A-DERMA na całym świecie.
* Źródło: "CLINICAL STUDIES UPDATE od 2011 do 28 maja 2021.
 

Czytaj więcej

AD_NUTRITION_WOMAN-APPLYING-CREAM-LEGS_LARGE_2021 577x577
AD_ROSACEA_WOMEN-EYES-CLOSED_SQUARE_2021 472x472

Nasza filozofia
Podejście skoncentrowane na pacjencie

Podejście koncentrujące się na pacjencie stanowi kwintesencję naszej filozofii i jest w centrum naszej uwagi jako zaangażowanej marki dermatologicznej, ponieważ jest nierozerwalnie połączone ze skutecznością produktów pielęgnacyjnych.

*Praktyczność produktów
 

Pragnę dowiedzieć się więcej

powrót do góry