AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_MP-DP_PLANTULE-GOUTTELETTE_2021

Specjalistyczna wiedza o roślinach: Owies Rhealba®

W A-DERMA wszystko zawdzięczamy Owsu. Litera A w naszej nazwie pochodzi od francuskiego słowa „avoine”, podobnie jak wyjątkowa skuteczność naszych produktów.
 

Spośród 26 000 odmian owsa wybraliśmy rzadko spotykany i czysty Owies Rhealba® ze względu na jego niezrównane właściwości dermatologiczne. Tylko my korzystamy z tej odmiany. Uprawiany metodami rolnictwa ekologicznego i w ramach krótkiego łańcucha dostaw w południowo-zachodniej Francji, Owies Rhealba® jest stosowany we wszystkich naszych produktach i wspomaga nasze starania mające na celu ukojenie, przywrócenie równowagi i regenerację delikatnej skóry.

AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP_AVOINE-ANCIENNE-ETAGERE_2021

Historia Owsa

Między delikatną skórą a owsem istnieje piękna historia, którą warto opowiedzieć.

Na początku był „Avena sativa”, czyli owies zwyczajny, zboże z rodziny wiechlinowatych (Poaceae). Jego zastosowanie sięga starożytności, kiedy to był spożywany jako pokarm lub pasza oraz w postaci herbat leczniczych w celu łagodzenia stanów zapalnych. Rzymianie byli pierwszymi, którzy użyli go jako dermokosmetyku, w postaci kąpieli łagodzących dla osób z problemami skórnymi. W średniowieczu polecany był na podrażnioną skórę w postaci łagodzącego okładu.

Od tego czasu jego właściwości są nieustannie badane, a w XVII wieku został włączony do francuskiej farmakopei ze względu na swoje uznane i udokumentowane właściwości kojące dla skóry.

Nowy składnik aktywny – narodziny gwiazdy

Avena Sativa”, ten Dermatologiczny Owies stał się inspiracją przy tworzeniu nazwy A-DERMA i dał w 1982 roku początek pierwszemu produktowi marki, Oczyszczającej Kostce Dermatologicznej na bazie mleczka z owsa.

Po 16 latach nieustających badań nad Avena Sativa, spośród 300 gatunków owsa, jeden został wybrany jako najlepszy sprzymierzeniec skóry, ze względu na swoją miękkość i bogactwo składników aktywnych. Była to odmiana Rhea, czysty biały owies, który A-DERMA nazywa Rhealba® i który stał się unikalnym i ekskluzywnym składnikiem aktywnym, do dziś będącym znakiem rozpoznawczym marki.
Ale na tym badania się nie kończą. Pod kierownictwem Pana Pierre'a Fabre, naukowcy zamierzają poszukiwać nowych aktywnych składników, tym razem nie w ziarnie, ale w bardzo młodych, pełnych życia pędach Owsa Rhealba® w fazie pełnego wzrostu, zwanych SIEWKAMI.

AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP_AVOINE-GRAINS-MAIN_2021
AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP_AVOINE-CHAMP-SHOOT-TRADILANDES_2021 1440x500

Właściwości młodych pędów Owsa Rhealba® Dermatologia, naturalnie

Młode pędy Owsa Rhealba® okazały się nieocenionym skarbem roślinnym i dermatologicznym.
W trakcie badań odkryto aktywne cząsteczki o całkowicie unikalnych właściwościach dermatologicznych. Ekstrakt z młodych pędów Owsa Rhealba® jest bogaty w saponiny, które przywracają równowagę skóry oraz flawonoidy o właściwościach łagodzących. Obecny we wszystkich naszych produktach, zapewnia im skuteczność w pielęgnacji delikatnej skóry.

AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP_AVOINE-CHAMP-VUE-PRES_2021
AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP_AVOINE-EXTRACTION-JUS-PLANTULE_2021

Naturalnie skuteczny
Całkowicie bezpieczny

Dzięki innowacyjnemu i opatentowanemu systemowi ekstrakcji (zgłoszony do opatentowania), 
marce A-DERMA udało się opracować ekstrakt z siewek (młodych pędów) pełen tych aktywnych cząsteczek i pozbawiony wykrywalnych białek, aby uniknąć ryzyka alergii podczas stosowania na skórę, zwłaszcza w przypadku osób z alergią na zboża. 

Etap zbioru
Młode pędy Owsa Rhealba® 

Pomiędzy 10 a 12 tygodniem życia, siewki Owsa Rhealba® zawierają bardzo wysoką dawkę aktywnych cząsteczek pożytecznych dla skóry, przywracających równowagę i łagodzących saponin oraz flawonoidów.
Należy je zbierać właśnie w tym okresie, aby uchwycić maksymalne stężenie cennych składników aktywnych i zapewnić najwyższą skuteczność produktów A-DERMA, zważywszy na to, że później to stężenie maleje.
Aby mieć pewność, że zbierają plony dokładnie w momencie, gdy aktywne molekuły są najbardziej skoncentrowane, rolnicy mogą zmierzyć ich ilość bezpośrednio na liściach, dzięki specjalnemu narzędziu DUALEX 4.0, opracowanemu z pomocą zespołów Pierre Fabre Agronomie.

AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP_AVOINE-DUALEX_2021
AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP_AVOINE-EXTRACTION-SERPENTIN_2021

Niezmienna jakość

W celu zagwarantowania stałej jakości ekstraktu i stężenia aktywnych cząsteczek, wyciąg z siewek Owsa Rhealba® jest systematycznie badany i weryfikowany w 27 punktach kontrolnych.
Ta niezwykła roślinna moc młodych pędów Owsa Rhealba® jest również przedmiotem 3 zarejestrowanych patentów.

Cykl Owsa Rhealba®

Od nasion Owsa Rhealba® po ekstrakt z młodych pędów.

Owies Rhealba® uprawiany jest wyłącznie metodami rolnictwa ekologicznego na polach wokół Terre d'Avoine, w południowo-zachodniej Francji (Tarn). Zbierany jest w połowie lipca i wykorzystywany jako materiał siewny dla młodych pędów Owsa Rhealba®. Jesteśmy rolnikami, którzy co roku produkują własne nasiona. Gwarantujemy doskonałą identyfikowalność i pełną kontrolę tego kluczowego etapu.
Siewki pochodzące z tych ziaren zawierają esencję wzrastającej rośliny. 
Uprawiane na 50 ha w południowo-zachodniej Francji, w ramach krótkiego łańcucha dostaw, są wysiewane pod koniec zimy. Nasiona potrzebują wtedy tylko kilku miesięcy, aby wyrosnąć. W maju można rozpocząć zbiory, młode pędy mają za sobą 10-12 tygodni życia i są gotowe do wyeksponowania całej swojej mocy.
Na hektar przypada 15 ton świeżego owsa, który jest cięty, suszony i przetwarzany na ekstrakt roślinny w zakładzie ekstrakcji roślin w Gaillac w departamencie Tarn.

AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP_AVOINE-CHAMPS-FAUCHAGE_2021 1440x500

Produkcja w południowo-zachodniej Francji,
w krótkim łańcuchu dostaw

Od nasiona po gotowy produkt, Owies Rhealba® jest dystrybuowany w krótkich łańcuchach dostaw w południowo-zachodniej Francji: kilka specjalistycznych zakładów rozsianych jest w promieniu 50 km w linii prostej: Terre d'Avoine, czyli Krainie Owsa, kolebce Owsa Rhealba®, gdzie nasiona są uprawiane i produkowane w ekologicznych gospodarstwach rolnych. Gaillac, miejsce będące awangardą innowacji, w którym przygotowywane są ekstrakty roślinne. Soual, fabryka ekologiczna z certyfikatem ISO 14001, produkująca dermokosmetyki A-DERMA.

AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP_AVOINE-PLANTULE-SOLEIL_2021
Interaktywna sadzonka 3D

Interaktywna sadzonka 3D

Jeśli chcesz wyruszyć na pole i przyjrzeć się bliżej naszym młodym pędom Owsa Rhealba®, możesz to zrobić tutaj.

Chcę zobaczyć!
powrót do góry