Receptury/Składniki

Receptury/Składniki

Kompozycja, składniki – nie mamy przed Tobą żadnych tajemnic

Do naszych receptur wybieramy wyłącznie niezbędne składniki. Produkt dermo-kosmetyczny musi spełniać wymagania Twojej skóry. W związku z tym zawiera jeden lub więcej składników czynnych i substancji pomocniczych starannie dobranych pod względem ich skuteczności lub roli w niwelowaniu objawów.
Połączenie tych składników gwarantuje:
- Przyjemną konsystencję, która sprawia, że konsument chce jej używać lub przestrzegać swojego cyklu pielęgnacji skóry.
- Stabilną formułę, która gwarantuje skuteczność przez długi czas.
- Właściwe przechowywanie od momentu wyprodukowania do daty ważności i przez cały okres użytkowania.
- Wszystko to dzięki zapewnieniu odpowiedniej tolerancji na produkt podczas terapii określonych chorób skórnych.
Nasze formuły charakteryzują się idealną równowagą starannie dobranych składników, z których każdy pełni istotną rolę.

Nasze produkty nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego. Z wyjątkiem następujących produktów: Dermalibour+ CICA Pomadka regenerująca, LES INDISPENSABLES Pomadka do ust w sztyfcie, PRIMALBA Mleczko oczyszczające i Delikatny krem otulający, Phys-AC Hydra oraz DERMALIBOUR+ Barrier, które zawierają wosk pszczeli o właściwościach odżywczych i zmiękczających.
Żaden z naszych produktów nie był testowany na zwierzętach.

Nasze produkty nie są organiczne. W ich składzie znajduje się średnio 87% składników pochodzenia naturalnego, a w przypadku DERMALIBOUR+ CICA-Kremu regenerującego nawet 100%. Wszystkie nasze składniki aktywne są pozyskiwane w sposób etyczny oraz zrównoważony i zawierają nasz cenny składnik aktywny pochodzenia roślinnego – owies Rhealba®, uprawiany ekologicznie w południowo-zachodniej Francji w ramach krótkiego łańcucha dostaw.

Nie, w naszych preparatach nie stosujemy żadnych substancji uznanych za zaburzające gospodarkę hormonalną.
100% składników, które wykorzystujemy w naszych formułach, jest skrupulatnie analizowanych, aby zagwarantować wysoce tolerowane i skuteczne produkty.
Pozostajemy czujni i gotowi do uwzględnienia wszelkich zmian z zakresu wiedzy naukowej i europejskich przepisów kosmetycznych.

Nieustannie pracujemy nad naturalnością naszych produktów.
Produkty A-DERMA zawierają średnio 87% składników pochodzenia naturalnego, a w przypadku DERMALIBOUR+ CICA-Kremu regenerującego nawet do 100%.
Wszystkie nasze produkty powstają na bazie owsa Rhealba®, uprawianego ekologicznie w południowo-zachodniej Francji w ramach krótkiego łańcucha dostaw.

Kontrowersyjne składniki są czymś, na co zwracamy szczególną uwagę.
Nieustannie udoskonalamy nasze formuły, aby wykluczyć składniki, które budzą obawy konsumentów.
Możesz mieć wrażenie, że nasze formuły nie zmieniają się zbyt dynamicznie, ale pamiętaj, że zmiana składnika lub modyfikacja formuły może zająć sporo czasu, ponieważ musimy mieć pewność, że nowa formuła jest równie skuteczna i bezpieczna jak poprzednia, a to wymaga licznych badań i analiz.

Obecne w produktach kosmetycznych silikony (CYCLOPENTASILOXANE, DIMETHICONE, CYCLOMETHICONE itp.) mają doskonałe właściwości sensoryczne: poprawiają odczucia dotykowe (poślizg, uczucie gładkości) i nadają produktowi odpowiedni efekt wykończenia (pudrowość, suchość, matowość). Pozwala to, między innymi, upewnić się, że ludzie będą stosować dany produkt w przez długi czas.
Silikony są uznawane za bezpieczne składniki przez międzynarodowe organy regulacyjne, w tym Komitet Naukowy ds. Bezpieczeństwa Konsumentów (SCCS). Są obojętne chemicznie, dobrze tolerowane przez skórę, niekomedogenne, niedrażniące i niealergizujące.

Parabeny są naturalnie występującymi środkami konserwującymi, znajdującymi się również w owocach i warzywach (truskawkach, marchwi, cebuli). Istnieją różne rodzaje parabenów, które od dawna są stosowane w produktach kosmetycznych, aby zapobiegać rozwojowi szkodliwych bakterii i grzybów. Tylko cztery z nich są stosowane w kosmetykach: METYLPARABEN, ETYLPARABEN, PROPYLPARABEN i BUTYLPARABEN. W recepturze każda forma parabenu jest stosowana w optymalnym stężeniu, aby zapewnić dobrą ochronę przed drobnoustrojami, a jednocześnie być bezpieczną dla konsumenta.
Dysponujemy kompleksowymi danymi toksykologicznymi, które są aktualizowane wraz z postępami czynionymi w nauce w zakresie oceny substancji chemicznych.
Nasza doskonała znajomość tych substancji pozwala nam na ich bezpieczne stosowanie. Jednak w odpowiedzi na obawy naszych konsumentów, po zmianie formuły produktu są one usuwane.

Glikol propylenowy to składnik stosowany jako humektant. Posiada właściwości emolientowe, dzięki którym produkt ma działanie nawilżające. Może być również stosowany jako rozpuszczalnik lub środek regulujący lepkość (nadający recepturom optymalną konsystencję i trwałość).

Oleje mineralne są surowcami składającymi się wyłącznie z
cząsteczek węgla i wodoru. Są one stosowane w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym i spożywczym (jako środki do powlekania i hermetycznego pakowania). Ich główną cechą jest utrzymywanie się na powierzchni skóry i tworzenie filmu ochronnego bez wnikania w jej warstwy. Mają działanie nawilżające, zmiękczają suchą skórę, chroniąc ją jednocześnie przed podrażnieniami spowodowanymi czynnikami środowiskowymi. Doskonale stabilne, pozostają skuteczne przez długi czas.
Wszystkie nasze formuły zawierające oleje mineralne spełniają rygorystyczne normy przepisów kosmetycznych i zapewniają wysoki poziom czystości zgodnie z normami farmaceutycznymi. Od naszych dostawców wymagamy surowców produkowanych zgodnie z normami Farmakopei Europejskiej. Kontrolujemy jakość również we własnym zakresie.
Optymalna tolerancja olejów została potwierdzona przez niemiecki Federalny Instytut Oceny Ryzyka (BfR). Są one całkowicie bezpieczne dla zdrowia konsumentów, a ponadto znane z doskonałej tolerancji oraz właściwości ochronnych i nawilżających. Oleje mineralne są surowcami składającymi się wyłącznie z
cząsteczek węgla i wodoru. Są one stosowane w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym i spożywczym (jako środek do powlekania i hermetycznego pakowania). Ich główną cechą jest utrzymywanie się na powierzchni skóry i tworzenie filmu ochronnego bez wnikania w jej warstwy. Mają działanie nawilżające, zmiękczają suchą skórę, chroniąc ją jednocześnie przed podrażnieniami spowodowanymi czynnikami środowiskowymi. Doskonale stabilne, pozostają skuteczne przez długi czas.
Wszystkie nasze formuły zawierające oleje mineralne spełniają rygorystyczne normy przepisów kosmetycznych i zapewniają wysoki poziom czystości zgodnie z normami farmaceutycznymi. Od naszych dostawców wymagamy surowców produkowanych zgodnie z normami Farmakopei Europejskiej. Kontrolujemy jakość również we własnym zakresie.
Optymalna tolerancja olejów została potwierdzona przez niemiecki Federalny Instytut Oceny Ryzyka (BfR). Są one całkowicie bezpieczne dla zdrowia konsumentów, a ponadto znane z doskonałej tolerancji oraz właściwości ochronnych i nawilżających.

Jeśli dany składnik jest włączony do formuły produktu w postaci nanometrycznej, po jego nazwie w wykazie składników na opakowaniu podana jest nazwa [nano]. Nanocząsteczki są szeroko stosowane w przemyśle spożywczym i kosmetycznym. Są one na przykład używane w produktach do opalania od prawie 20 lat. W rzeczywistości nanometryczna postać składnika zapewnia dobre rozprowadzenie aktywnego składnika fotoprotekcyjnego i większą wydajność produktu końcowego. Bezpieczeństwo nanocząsteczek zostało potwierdzone przez europejskie i międzynarodowe organy ochrony zdrowia, które ustanowiły rygorystyczne programy testów wymagane przed dopuszczeniem ich do użytku. Badania wykazały, że cząsteczki zawarte w preparacie zazwyczaj tworzą grupy o wielkości 100 nm i nie przechodzą przez barierę skórną. Przeprowadziliśmy również testy na naszych produktach, aby wykazać, że nanocząsteczki nie przenikają przez skórę. Jeśli dany składnik jest włączony do formuły produktu w postaci nanometrycznej, po jego nazwie w wykazie składników na opakowaniu podana jest nazwa [nano]. Nanocząsteczki są szeroko stosowane w przemyśle spożywczym i kosmetycznym. Są one na przykład używane w produktach do opalania od prawie 20 lat. W rzeczywistości nanometryczna postać składnika zapewnia dobre rozprowadzenie aktywnego składnika fotoprotekcyjnego i większą wydajność produktu końcowego. Bezpieczeństwo nanocząsteczek zostało potwierdzone przez europejskie i międzynarodowe organy ochrony zdrowia, które ustanowiły rygorystyczne programy testów wymagane przed dopuszczeniem ich do użytku. Badania wykazały, że cząsteczki zawarte w preparacie zazwyczaj tworzą grupy o wielkości 100 nm i nie przechodzą przez barierę skórną. Przeprowadziliśmy również testy na naszych produktach, aby wykazać, że nanocząsteczki nie przenikają przez skórę.

Dla osób ze skórą nadwrażliwą lub o obniżonym poziomie tolerancji, które chcą całkowicie zrezygnować z konserwantów, Kosmetyki Sterylne opracowane przez Grupę Pierre Fabre, do której należymy, stanowią wyjątkową alternatywę i światową innowację. Są to preparaty, których proces produkcji eliminuje konieczność stosowania konserwantów dzięki unikalnemu i doskonale hermetycznemu systemowi zamykania.

Chcesz, aby Twoje kosmetyki były skuteczne i bezpieczne tak długo, jak długo będziesz je stosować. Z tego powodu zwykle musimy dodawać do preparatów środki konserwujące, które zapobiegają kontaminacji produktów, a tym samym ich zepsuciu. To właśnie dzięki tym środkom konserwującym możemy zagwarantować trwałość i termin przydatności do użycia.

Środowisko/Ekologiczne opracowanie

Środowisko/Ekologiczne opracowanie

Od wyboru rolnictwa ekologicznego dla uprawy owsa Rhealba® po ekologiczne opracowanie naszych produktów – jesteśmy zaangażowani w podejmowanie działań i tworzenie wartościowych partnerstw, aby zmniejszyć nasz wpływ na przyrodę i bioróżnorodność.

We Francji opakowania uznaje się za nadające się do recyklingu, jeśli można je włączyć do obiegu recyklingowego, tzn. jeśli można je zebrać, posortować i poddać recyklingowi w celu wytworzenia kolejnego opakowania lub innego produktu w kraju. Obecnie we Francji nie ma obiektów do recyklingu tub. Jest to jednak planowane na rok 2022. Wszystkie nasze butelki i kartony nadają się do recyklingu.

A-DERMA, marka należąca do Grupy Pierre Fabre, została oceniona poprzez swoje podejście do społecznej i środowiskowej odpowiedzialności biznesowej (CSR) zgodnie z normą ISO 26000 i uzyskała najwyższy poziom doskonałości Ecocert 26000.

Nasz zakład produkcyjny zlokalizowany w Soual, w regionie Tarn we Francji, odzyskuje 99% odpadów dzięki współpracy z okolicznymi firmami.
Wykorzystuje również 80% energii odnawialnej, w tym pozostałości z owsa Rhealba®, zwane „fusami”, które są używane do zasilania kotła na biomasę w celu dostarczenia ciepłej wody i ogrzewania.
A-DERMA nawiązała również 20-letnią współpracę z CLIMAT LOCAL, lokalną firmą, która zamierza walczyć z globalnym ociepleniem poprzez sadzenie żywopłotów.
Żywopłoty pochłaniają gazy cieplarniane, pomagają również w utrzymaniu różnorodności biologicznej, przeciwdziałają erozji gleby, odprowadzają wodę deszczową i chronią sąsiednie uprawy, działając jako wiatrochrony.
Od 2014 r. zasadzono ponad 6 km żywopłotów, które zrekompensowały równowartość 595 podróży samolotem w obie strony z Paryża do Nowego Jorku.

Stosujemy filtry ekologiczne: w ramach naszego zaangażowania po stronie odpowiedzialności ekologicznej, oceniliśmy filtry w niezależnych laboratoriach, które wykazały, że nasze filtry PROTECT nie mają wpływu na organizmy reprezentatywne dla środowiska morskiego, zwłaszcza koralowce.

Tak, jest to bliskie naszemu sercu podejście i stanowi konkretyzację naszego zaangażowania na rzecz Ludzi i Natury.
W kontekście Natury możemy przytoczyć dwa bardzo ważne dla nas partnerstwa:
Jednym z nich jest podjęta 20 lat temu współpraca z lokalną francuską firmą Climat Local, której celem jest walka z globalnym ociepleniem poprzez sadzenie żywopłotów.
Żywopłoty pochłaniają gazy cieplarniane, pomagają również w utrzymaniu różnorodności biologicznej, przeciwdziałają erozji gleby, odprowadzają wodę deszczową i chronią sąsiednie uprawy, działając jako wiatrochrony.
Od 2014 r. zasadzono ponad 6 km żywopłotów, które zrekompensowały równowartość 595 podróży samolotem w obie strony z Paryża do Nowego Jorku.
Jest też partnerstwo, które podpisaliśmy w 2015 r. z Ligue de Protection des Oiseaux (LPO) [Liga Ochrony Ptaków], za sprawą którego możemy uczestniczyć w ochronie ptaków oraz pomagać w utrzymaniu i rozwoju przyrody i bioróżnorodności na naszym terenie Terre d'Avoine w Puylaurens we francuskim departamencie Tarn. Dla A-DERMA jest to miejsce kultowe, ponieważ to właśnie tutaj nasze nasiona owsa Rhealba® są produkowane w ramach rolnictwa ekologicznego i zgodnie z agroekologicznymi praktykami.
Jeśli chodzi o zaangażowanie na rzecz Ludzi, możemy powołać się na nasze historyczne partnerstwo z Eczema Foundation, korporacyjną fundacją zajmującą się badaniami nad atopowym zapaleniem skóry, która finansuje badania kliniczne nad tą najcięższą postacią egzemy. Jest to bardzo istotne
dla rozwoju badań i edukowania pacjentów, którzy często potrzebują wsparcia.
Jesteśmy również dumni z partnerstwa z firmą Phenix, francuskim start-up’em, który opracowuje innowacyjne rozwiązania oferujące drugie życie niesprzedanym artykułom spożywczym i niespożywczym, aby wspomóc osoby żyjące w ubóstwie. Dlatego niesprzedane produkty, które jeszcze nadają się do użytku czy spożycia, przekazujemy za ich pośrednictwem organizacjom charytatywnym.

Formuły wszystkich naszych produktów do higieny ulegają biodegradacji zgodnie z normą OECD 301B, z wyjątkiem dwóch kostek z gamy LES INDISPENSABLE: Kostki myjącej ultrabogata konsystencja i Kostki dermatologicznej.

Od uprawy owsa Rhealba® po gotowy produkt, dermokosmetyki A-DERMA są produkowane we Francji, lokalnie i w krótkim łańcuchu dostaw, z wyjątkiem partii zlecanych zewnętrznie , tj. mniej niż 2% gamy (DERMALIBOUR+ Pomadka regenerująca, LES INDISPENSABLES Pomadka do ust w sztyfcie, EXOMEGA CONTROL Spray Emolient).

Ściśle ograniczamy stosowanie plastiku pierwotnego i nienadającego się do recyklingu: wszystkie nasze butelki nadają się do recyklingu, a jeśli chodzi o produkty do higieny, to zawierają one nawet do 100% plastiku pochodzącego z recyklingu.
Usunęliśmy z naszych produktów plastikowe folie zabezpieczające.
Zredukowaliśmy liczbę plastikowych zakrętek w naszych tubach.
Pracujemy również nad wprowadzeniem do naszych tub tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. Nasz nowy Krem do codziennej pielęgnacji jest pierwszym produktem, który z tego korzysta, a wkrótce dołączą do niego inne preparaty.

Green impact index jest narzędziem służącym do pomiaru wpływu wyrobów kosmetycznych i produktów zdrowotnych dla rodziny na środowisko i społeczeństwo.
Metoda ta, opracowana przez Pierre Fabre i oceniana w ramach certyfikacji AFNOR, opiera się na rankingu 20 kryteriów środowiskowych i społecznych.

Bezpieczeństwo/Testy

Bezpieczeństwo/Testy

Nie uznajemy kompromisów w kwestii bezpieczeństwa naszych produktów i współpracujemy z wysoko wykwalifikowanymi zespołami toksykologów, którzy starannie je analizują i oceniają.

Nie, zabraniają tego przepisy europejskie.
Testy na zwierzętach zostały zakazane w Unii Europejskiej w 2004 r. w odniesieniu do produktów gotowych, a w roku 2013 w odniesieniu do składników używanych do produkcji tych produktów.
Jako pionierzy tego podejścia, od 1995 roku stosujemy innowacyjne modele zrekonstruowanej skóry.
W 2019 roku, 6 000 zrekonstruowanych naskórków zostało wykorzystanych w laboratorium przez zespoły badawczo-rozwojowe Pierre Fabre, aby zapewnić bezpieczeństwo i skuteczność naszych produktów, przed rozpoczęciem testów in vivo na ochotnikach. Testy te są następnie kontynuowane pod kontrolą dermatologiczną oraz, w razie potrzeby, przy użyciu wysokiej klasy instrumentów pomiarowych.
Ponadto jesteśmy zaangażowani finansowo w europejskie programy badawcze na rzecz rozwoju alternatywnych metod do testowania na zwierzętach, prowadzone wspólnie przez Komisję Europejską i przemysł kosmetyczny.

Jeśli uważasz, że produkt jest wadliwy, możesz skontaktować się z naszym działem ds. jakości i reklamacji, który w razie potrzeby poprosi Cię o przesłanie produktu w celu
przeprowadzenia odpowiednich testów. Jeśli produkt jest rzeczywiście wadliwy, zostanie wysłany do Ciebie nowy produkt. Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta.

Dwie informacje zawarte na opakowaniach produktów kosmetycznych pozwalają
określić, czy można ich nadal używać. Po pierwsze, możesz zaufać dacie ważności. Jeśli nie została ona przekroczona, gwarantujemy skuteczność i stabilność naszych produktów. W Europie jest to obowiązkowe w przypadku produktów do higieny i toalety, których termin przydatności do użycia jest krótszy niż 30 miesięcy. Następnie możesz odnieść się do oznacznika PAO (period after opening), symbolizowanego przez otwartą puszkę z liczbą i literą M, oznaczającą „miesiąc”. Liczba ta odpowiada liczbie miesięcy, przez które produkt może być bezpiecznie używany po jego otwarciu. W przypadku produktów pakowanych próżniowo (kosmetyki typu airless lub sterylne) nie ma wzmianki dotyczącej PAO, ponieważ mogą być one używane tak długo, jak chcesz, w granicach zalecanego limitu 3 lat.

W stosunku do każdego z naszych produktów przeprowadzamy ocenę bezpieczeństwa surowców oraz bezpieczeństwa produktu gotowego.
Po pierwsze, oceniamy składniki stosowane w naszych produktach: jego stężenie w produkcie; czas kontaktu w zależności od rodzaju produktu (do spłukania lub bez spłukiwania); kategorię produktu (twarz, ciało, włosy), a w związku z tym obszar ekspozycji; grupę docelową, ze szczególnym uwzględnieniem „wrażliwej” populacji, tj. niemowląt, dzieci, kobiet w ciąży, osób z chorobami skóry itp.
Następnie oceniamy poziom bezpieczeństwa gotowego produktu; przeprowadzamy testy wstępne (in vitro) oraz testy tolerancji klinicznej na ochotnikach (in vivo na zdrowej skórze, a następnie na skórze docelowej). Jeśli podczas opracowywania receptur w trakcie tych testów stwierdzimy jakiekolwiek problemy, produkt nie jest wprowadzany na rynek i zaczynamy wszystko od początku. W A-DERMA tolerancja jest na pierwszym miejscu. Dlatego każdy z naszych produktów jest wprowadzany na rynek z absolutną gwarancją, że jest wysoce tolerowany w normalnych warunkach użytkowania.

Każdy produkt zawiera numer partii w specjalnym formacie, co pozwala nam zidentyfikować jego pochodzenie. Umożliwia to odtworzenie daty produkcji, pozyskania surowców itd. Elementy te pozwalają nam w razie potrzeby wycofać daną partię produktu.

Aby ocenić bezpieczeństwo naszych produktów kosmetycznych, nie wykorzystując do tego
zwierząt, opracowaliśmy program alternatywny:
- opracowywanie testów substytucyjnych na hodowlach komórkowych w naszym własnym
laboratorium hodowli skóry, stworzonym ponad 20 lat temu;
- wdrażanie metod dostępnych na rynku;
- aktywny udział w programach testowania realizowanych przez
zarówno francuskie, jak i europejskie organizacje.
Wspieramy także rozwój metod alternatywnych wobec testów na zwierzętach, uczestnicząc finansowo w programach badawczych prowadzonych wspólnie przez European Commission and Cosmetics Europe – europejską organizację zrzeszającą profesjonalistów branży kosmetycznej, której jesteśmy członkiem.

Produkty, które nie są przeznaczone specjalnie dla kobiet w ciąży, nie są testowane na
kobietach ciężarnych. Stosowanie naszych produktów w okresie ciąży i karmienia piersią zależy od ich składu. Dlatego zapraszamy do kontaktu z nami w razie wszelkich pytań czy wątpliwości.

Tak, większość naszych produktów jest odpowiednia dla dzieci, niektóre nawet od urodzenia, np. gama EXOMEGA CONTROL lub DERMALIBOUR+ CICA-Krem regenerujący.

Sprzedaż

Sprzedaż

Niestety, z powodu zbyt wielu próśb nie jesteśmy w stanie wysyłać próbek. Zapraszamy do odwiedzenia punktu sprzedaży, aby poznać nasze produkty do pielęgnacji skóry.

Produkty A-DERMA są sprzedawane w aptekach i sklepach parafarmacjach. Aby znaleźć najbliższe lokalizacje, odwiedź stronę „Wszystkie nasze punkty sprzedaży”.

Dane osobowe

Dane osobowe

Gromadzimy dane osobowe użytkowników w określonym celu (np. na potrzeby konkursów, programów lojalnościowych, kampanii informacyjnych, itp.) Z reguły po osiągnięciu tego celu nie zatrzymujemy ich. O ile nie wyrazisz sprzeciwu, dane te będą przechowywane przez trzy lata dla celów marketingu bezpośredniego.
Czasami musimy archiwizować je przez dłuższy czas, aby wypełnić nasze zobowiązania prawne (np.
w ramach procedur CosmetoVigilance, na potrzeby działu jakości). We wszystkich przypadkach, gdy dane osobowe nie są już potrzebne, zapewniamy ich całkowite zniszczenie lub anonimizację. Dowiedz się więcej o naszej Polityce prywatności.