AD_MODELS_WOMAN-CREAM-EYE-CONTOUR_2021
Spis treści

Jak dbać o suchą skórę?

Czy masz wrażenie, że skóra na Twojej twarzy jest sucha? Czy wydaje Ci się napięta, a niekiedy także się  łuszczy? I czy towarzyszy temu uczucie dyskomfortu? Wszystko to wskazuje na suchość skóry. Warto zauważyć jednak, że w rzeczywistości istnieje wiele rodzajów suchości, a każda z nich ma swoje unikalne przyczyny, objawy i specyficzne obszary, w jakich występuje. Ponadto do każdego “przypisana” jest specyficzna pielęgnacja. Czy Twoja skóra jest bardzo sucha, sucha lub po prostu odwodniona? Używając właściwych słów do opisania suchości skóry, zrozumiesz, jaką pielegnację – krem nawilżający czy odżywczy – oraz jaką rutynę pielęgnacyjną zastosować. Potrzebujesz profesjonalnej porady? Nasi eksperci udzielą Ci wskazówek.

Suchość skóry twarzy - najważniejsze informacje

Poza szczególnymi przypadłościami (atopia, egzema itp.), skóra sucha to taka, której brakuje wody i/lub lipidów.  W obu przypadkach skóra jest osłabiona, ma większe trudności ze spełnianiem swojej funkcji ochronnej i jest wrażliwsza na czynniki zewnętrzne. Dlatego też, gdy skórze brakuje wody, mówimy wówczas o odwodnionej skórze twarzy. Jeśli jednak brakuje w niej tłuszczu (tj. lipidów), mamy do czynienia z suchością skóry.Ale nie musisz się martwić! Po ustaleniu przyczyny suchości, stosując odpowiednie produkty pielęgnacyjne (i wdrażając właściwe nawyki), możemy pomóc naszej skórze w walce z problemem oraz przywrócić jej równowagę. Jaki jest klucz do sukcesu? Odżywiaj lub nawilżaj skórę zgodnie z jej potrzebami, stosując jednocześnie odpowiednią pielęgnację.

Jak postępować w przypadku suchości skóry?

Twoja skóra jest napięta, swędzi, a czasami się łuszczy? Są to oznaki suchości, które mogą wynikać z rodzaju skóry i nasilać się pod wpływem działania zewnętrznych czynników środowiskowych. Aby złagodzić te nieprzyjemne objawy, ważne jest zrozumienie mechanizmów wywołujących suchość skóry, a także stosowanie kremu do twarzy dostosowanego do potrzeb skóry suchej lub bardzo suchej. Szczegółowe informacje znaleźć można w naszym artykule “Odżywczy krem do twarzy: dla kogo? w jakim celu?”, do którego zapraszamy.

 

AD_MODELS_WOMAN-LOOK-LEFT_2021 696x696

A co jeśli problemem jest odwodniona skóra twarzy?

Skóra odwodniona to taka , której brakuje wody - jest matowa, szorstka, makijaż nie utrzymuje się na niej zbyt dobrze, a niekiedy uwydatnia też drobne zmarszczki. W przeciwieństwie do skóry suchej lub bardzo suchej, która jest stanem trwałym, odwodnienie jest tymczasowe i dotyczy wszystkich typów skóry. Może być spowodowane stosowaniem nieodpowiednich kosmetyków, przemęczeniem, nadmierną ekspozycją na słońce, czy niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Aby zrozumieć, czym w zasadzie jest odwodniona skóra twarzy, dlaczego problem się pojawił, a także  jakie produkty pielęgnacyjne wybrać, aby ją odżywić , skorzystaj z naszych porad zawartych w artykule “Nawilżająca pielęgnacja twarzy: dla kogo? w jakim celu?”. Więcej informacji

AD_MODELS_WOMAN-CREAM-FOREHEAD_2021 696x696

AD_WEBSITE_PICTO_BLOC-PUSH-ARTICLE_2021

Więcej informacji

Jak właściwie dbać o skórę twarzy?

 

powrót do góry