AD_MODELS_WOMAN-CREAM-EYE-CONTOUR_2021
Spis treści

Jak dbać o suchą skórę?

Czy masz wrażenie, że skóra Twojej twarzy jest sucha? Czy wydaje Ci się napięta? Czy czasem się łuszczy? Czy są na niej widoczne drobne smugi lub plamy? I czy towarzyszy temu uczucie dyskomfortu? Uważajmy, gdyż nie wystarczy stwierdzić, że mamy suchą skórę: w rzeczywistości istnieje wiele rodzajów suchości, a każdy z nich ma swoje przyczyny, objawy i specyficzne obszary, w jakich występuje. I każdemu z nich odpowiada specyficzna pielęgnacja. Czy Twoja skóra jest bardzo sucha, sucha czy po prostu odwodniona? Używając właściwych słów do opisania suchości skóry, będziesz wiedzieć, jaką kurację – krem nawilżający czy odżywczy – oraz jaką rutynę pielęgnacyjną zastosować. Potrzebujesz właściwej porady? Nasi eksperci udzielą Ci wskazówek.

Twarz: co to jest sucha skóra?

Poza szczególnymi przypadłościami (atopia, egzema itp.), skóra sucha to skóra, której brakuje wody i/lub lipidów: w obu przypadkach skóra jest osłabiona, ma większe trudności ze spełnianiem swojej funkcji ochronnej i jest bardziej wrażliwa na czynniki zewnętrzne. Dlatego też, gdy skórze twarzy brakuje wody, mówimy o skórze odwodnionej. Jeśli jednak brakuje w niej tłuszczu (tj. lipidów), mamy do czynienia ze skórą suchą lub bardzo suchą... Ale nie musisz się martwić! Po ustaleniu przyczyny suchości, stosując odpowiednie produkty pielęgnacyjne (i wdrażając właściwe nawyki), możemy pomóc naszej skórze w walce z suchością oraz przywrócić jej równowagę. Klucz do sukcesu? Odżywiaj lub nawilżaj suchą skórę zgodnie z jej potrzebami i stosuj odpowiednią codzienną pielęgnację.

Co zrobić, jeśli masz
suchą skórę?

Twoja skóra jest napięta, swędzi, a czasami łuszczy się: to wszystko są oznaki suchości. Może to wynikać z rodzaju Twojej skóry i nasilać się pod wpływem działania zewnętrznych czynników środowiskowych. Aby złagodzić te nieprzyjemne objawy, ważne jest zrozumienie mechanizmów wywołujących suchość skóry oraz stosowanie kremu do twarzy dostosowanego do potrzeb skóry suchej lub bardzo suchej. O wszystkim Ci opowiemy.

Sucha skóra? Zastosuj odpowiednie kremy odżywcze i zabiegi

 

AD_MODELS_WOMAN-LOOK-LEFT_2021 696x696

A co jeśli Twoja skóra jest
po prostu odwodniona?

Skóra odwodniona to skóra, której brakuje wody: jest matowa, szorstka, makijaż nie utrzymuje się na niej dobrze, a nawet uwydatnia drobne zmarszczki, będące oznaką tego odwodnienia. W przeciwieństwie do skóry suchej lub bardzo suchej, która jest stanem trwałym, odwodnienie jest tymczasowe i dotyczy wszystkich typów skóry. Może być spowodowane stosowaniem nieodpowiednich kosmetyków, stanem przemęczenia, nadmierną ekspozycją na słońce, czy zimą... Aby zrozumieć, dlaczego Twoja skóra jest odwodniona i jakie produkty pielęgnacyjne wybrać, aby odżywić skórę suchą, skorzystaj z naszych porad.

Odwodniona skóra? Stosuj kremy i zabiegi nawilżające

AD_MODELS_WOMAN-CREAM-FOREHEAD_2021 696x696

AD_WEBSITE_PICTO_BLOC-PUSH-ARTICLE_2021

Więcej informacji

Jak właściwie dbać o skórę twarzy?

 

powrót do góry