PFDC_CONSCIOUS-CARE_notre-demarche-conscious-care-desktop

Conscious Care

Nasze podejście oparte na świadomej pielęgnacji

Wybierając dermokosmetyki A-DERMA, bierzesz udział w ruchu na rzecz świadomej pielęgnacji.

Mając świadomość, że nasza wrażliwość na innych oraz na środowisko może być katalizatorem wielkiego postępu, marki Laboratoriów Pierre Fabre, w tym A-DERMA, wspólnie tworzą podejście Conscious Care*: czynnie pracują nad stworzeniem kosmetyków przyszłości, które będą działać z uwzględnieniem całego ekosystemu. Przekłada się to na humanistyczny i zaangażowany ruch w służbie środowisku, postępowi naukowemu i lepszemu życiu.
Wybierając nasze produkty, bierzesz udział w tym ruchu i wspomagasz wiele konkretnych działań prospołecznych i proekologicznych, dzięki którym świat staje się lepszy. 
* pomocna i zaangażowana pielęgnacja 
 
 

100%

nasze nowe produkty są opracowywane zgodnie z zasadami ekosocjoprojektowania

97%

wszystkie nasze wyroby są produkowane we Francji

89%

wszystkie nasze substancje czynne są pozyskiwane z roślin organicznych lub roślin niepoddanych działaniu środków fitosanitarnych

100%

do 2025 r. wszystkie nasze opakowania będą wykonane z materiałów nadających się do recyklingu lub kompostowania bądź pozyskane z bioźródeł

Źródła wewnętrzne Pierre Fabre

Zachowanie naturalnej równowagi

Marki Grupy Pierre Fabre już od 60 lat łączą swoją wiedzę naukową i znajomość natury w celu tworzenia skutecznych dermokosmetyków, które będą w takim samym stopniu dbały o Twoje bezpieczeństwo, jak o Twoje samopoczucie i dobrostan. 
Nasze ambicje? Tworzenie produktów, które szanują naturalną równowagę skóry, włosów i jamy ustnej, niezależnie od ich charakteru i potrzeb. 

 

Skupianie się na tym, co przydatne i niezbędne

Dobieramy tylko składniki niezbędne dla potrzeb włosów i stosujemy je w odpowiednich dawkach. 
Nasze formuły Conscious Care są projektowane i opracowywane w oparciu o zasadę „tylko to, co niezbędne”, i nie zawierają żadnych niepożądanych substancji

 

Nadawanie priorytetu środowisku i zrównoważonej konsumpcji

Od 2019 r. 100% naszych nowych produktów będzie opracowywane zgodnie z zasadami ekosocjoprojektowania Do 2023 r. tak opracowywane będzie 50% produktów w całej naszej ofercie. 

Zmniejszanie wpływu opakowań na środowisko przyczyni się do walki z globalnym ociepleniem. Dlatego do 2025 r. 100% naszych opakowań będzie produkowanych w naszych zakładach z materiałów nadających się do recyklingu, pozyskiwanych z bioźródeł lub kompostowanych
10% produktów w naszej ofercie będzie dostępne w formacie wielokrotnego użytku (luzem, z ekologicznymi wkładami do uzupełniania).

  • <span class="ezstring-field">AD_FB-IG_APPPLICATION_DERMALIBOUR-_REPAIRING-CICA-CREAM_POST-2021 368x449</span>
  • <span class="ezstring-field">AD_FB-IG_EXOMEGA_EMOLIENT-CREAM_BLURRED-BACKGROUND-WOMEN-CHILDREN_POST_2021_LIFESTYLE 368x449</span>
PFDC_CONSCIOUS-CARE_un-souci-transparence_DESKTOP

Nieustanna troska o transparentność

Do 2022 r. wszystkie nasze produkty będą oceniane zgodnie ze wskaźnikiem Green Impact Index, opracowanym przez inicjatywę Green Mission Pierre Fabre. Wskaźnik ten podsumowuje wpływ produktu kosmetycznego na środowisko i społeczeństwo w skali A, B, C lub D. Aby stanowić część gamy Conscious Care, nasze produkty muszą uzyskać ocenę A lub B. 
Wskaźnik Green Impact Index ma być wiarygodny, przejrzysty i użyteczny, aby pomóc nam w tworzeniu produktów, które będą bardziej przyjazne dla naszej planety, oraz aby umożliwić wszystkim dokonywanie najlepszych wyborów. 

20 kryteriów oceny

W tym biodegradowalność i naturalny skład, ślad węglowy, zużycie wody, rolnictwo ekologiczne, oficjalne certyfikaty, zobowiązania w zakresie CSR itp.

GMPF_GREEN-IMPACT-INDEX_A 1980x650
PFDC_CONSCIOUS-CARE_ENGAGE_Innovation-verte_Desktop

Dążenie do bardziej naturalnego składu i ekologicznych innowacji

Każdego dnia wspólnie pracujemy nad tym, aby nasze produkty miały bardziej naturalny skład. Obecnie 89% naszych substancji czynnych już pochodzi z roślin organicznych lub niepoddawanych działaniu środków fitosanitarnych. Do 2025 r. wszystkie nasze nowe produkty (z wyjątkiem ochrony przeciwsłonecznej) będą w ponad 90% składały się ze składników pochodzenia naturalnego. Obecnie skład kilku kategorii naszych kosmetyków jest już w 85% pochodzenia naturalnego.

PFDC_CONSCIOUS-CARE_une-volonte_production-locale-sourcing-durable_Desktop

Zaangażowanie w produkcję lokalną i zrównoważone źródła zaopatrzenia.

Ponieważ 97% naszych produktów jest wytwarzanych we Francji, preferujemy krótkie łańcuchy dostaw, np. w przypadku kremu Dermalibour+ CICA miejsce pozyskiwania ekstraktu z owsa Rhealba® od miejsca produkcji dzieli mniej niż 50 km.

Wspieramy także stowarzyszenie Bio Sud-Ouest France Commerce Equitable, które propaguje produkcję lokalną, rolnictwo ekologiczne, krótkie łańcuchy dostaw oraz wspieranie rolników i towarzyszenie im w ekologicznych metodach uprawy.

Zawsze dbamy o jakość życia naszych pacjentów

Każdego dnia pracujemy nad zapewnieniem coraz lepszej opieki nad naszymi pacjentami i poprawą jakości ich życia. Codziennie współpracujemy z 30 organizacjami zrzeszającymi pacjentów na całym świecie, opracowując nowe produkty, usługi i aplikacje cyfrowe w dziedzinie onkologii i dermatologii.

...a także wspólne dobro i dostęp do opieki dla wszystkich

Dla nas, Laboratoriów Pierre Fabre, możliwość zadbania o choćby jedną osobę za każdym razem stanowi możliwość przyczynienia się do tego, aby świat stawał się lepszy.
 

  • <p>Autor ilustracji:&nbsp;BEAX</p>
    Autor ilustracji: BEAX
  • <p>Autor ilustracji:&nbsp;BEAX</p>
  • <p>Autor ilustracji:&nbsp;BEAX</p>
PFDC_CONSCIOUS-CARE_BRAND_DESKTOP
powrót do góry