AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_GDP-DTO-ERT_TEST-DTO_2021

Formuły odpowiednie dla skóry delikatnej

Podczas gdy kieruje nami pragnienie poprawy życia osób o delikatnej skórze, na każdym etapie opracowywania produktów kierujemy się rygorem naukowym.

Każdego dnia 326 ekspertów w 4 ośrodkach badawczo-rozwojowych przyczynia się do osiągnięcia tej doskonałości, gwarantując optymalną skuteczność i tolerancję. Wybór i bezpieczeństwo składników, równowaga receptur, testy in vitro i in vivo gotowych produktów – nic nie jest pozostawione przypadkowi, wszystko jest rygorystycznie sprawdzane przez nasze zespoły naukowe. Od projektu do wprowadzenia na rynek, każdy produkt przechodzi kilkaset testów. Wystarczy jeden punkt sporny i produkt zostaje wyeliminowany. Bycie rygorystycznym oznacza odmowę pójścia na kompromis w kwestii skuteczności i tolerancji.

Nasze odpowiedzi na Twoje pytania

Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem; jesteśmy absolutnie bezkompromisowi przez cały cykl projektowania produktu. Cykl produkcyjny składa się z serii rygorystycznych kroków:
- Przy wyborze surowców sprawdzamy ich pochodzenie, skuteczność i bezpieczeństwo.
- Zwracamy szczególną uwagę na ich wpływ na zdrowie i środowisko.
- Ale także pod względem formuły, aby zapewnić ochronę przed ryzykiem zakażenia bakteryjnego lub grzybiczego.
- Również upewnić się, że wszystkie składniki formuły pozostaną doskonale stabilne z upływem czasu.
Jeżeli chociaż jeden i tylko jeden z tych warunków nie zostanie spełniony, nasz produkt nie będzie wprowadzony na rynek. Jest to część naszego farmaceutycznego DNA i doświadczenia naszej grupy od ponad 60 lat.

Nie, zabraniają tego przepisy europejskie.
Testy na zwierzętach zostały zakazane w Unii Europejskiej w 2004 r. w odniesieniu do produktów gotowych, a w roku 2013 w odniesieniu do składników używanych do produkcji tych produktów.
Jako pionierzy tego podejścia, od 1995 roku stosujemy innowacyjne modele zrekonstruowanej skóry.
W 2019 roku, 6 000 zrekonstruowanych naskórków zostało wykorzystanych w laboratorium przez zespoły badawczo-rozwojowe Pierre Fabre, aby zapewnić bezpieczeństwo i skuteczność naszych produktów, przed rozpoczęciem testów in vivo na ochotnikach. Testy te są następnie kontynuowane pod kontrolą dermatologiczną oraz, w razie potrzeby, przy użyciu wysokiej klasy instrumentów pomiarowych.
Ponadto jesteśmy zaangażowani finansowo w europejskie programy badawcze na rzecz rozwoju alternatywnych metod do testowania na zwierzętach, prowadzone wspólnie przez Komisję Europejską i przemysł kosmetyczny.

Do naszych receptur wybieramy wyłącznie niezbędne składniki. Produkt dermo-kosmetyczny musi spełniać wymagania Twojej skóry. W związku z tym zawiera jeden lub więcej składników czynnych i substancji pomocniczych starannie dobranych pod względem ich skuteczności lub roli w niwelowaniu objawów.
Połączenie tych składników gwarantuje:
- Przyjemną konsystencję, która sprawia, że konsument chce jej używać lub przestrzegać swojego cyklu pielęgnacji skóry.
- Stabilną formułę, która gwarantuje skuteczność przez długi czas.
- Właściwe przechowywanie od momentu wyprodukowania do daty ważności i przez cały okres użytkowania.
- Wszystko to dzięki zapewnieniu odpowiedniej tolerancji na produkt podczas terapii określonych chorób skórnych.
Nasze formuły charakteryzują się idealną równowagą starannie dobranych składników, z których każdy pełni istotną rolę.

AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_GDP-DTO-ERT_EVAL-TOXICO_2021 1440x700

Toksykologiczna ocena składników

Przede wszystkim oceniamy składniki, które wchodzą w skład naszych produktów:

 • Stężenie składnika w produkcie, który wejdzie w kontakt ze skórą lub włosami.
   
 • Czas kontaktu, który zależy od rodzaju produktu (spłukiwany lub pozostawiany na skórze).
   
 • Kategoria produktu (twarz, ciało, włosy), a więc również powierzchnia poddana ekspozycji. 
   
 • Grupa docelowa ze szczególną uwagą skierowaną na populację „delikatną”, tj. niemowlęta, dzieci, kobiety w ciąży, osoby z chorobami skóry.
   
 • W stosunku do każdego zastosowanego surowca ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa sporządza podsumowanie, które obejmuje wszystkie powyższe elementy, uzupełnione o dogłębną analizę składu wszelkich obecnych dodatków i zanieczyszczeń. Następnie wydaje pozytywną lub negatywną opinię dotyczącą wykorzystania substancji zgodnie z zamierzonym zastosowaniem i użytkownikiem docelowym, wskazując ewentualne ograniczenia, które mogą być stosowane w zależności od: kategorii produktu, określonej grupy demograficznej lub warunków opracowywania formuły.

Dla każdego z surowców wchodzących w skład danego produktu przeprowadza się średnio 6 różnych ocen toksykologicznych.
Codziennie 19 ekspertów w dziedzinie toksykologii pracuje nad zapewnieniem bezpieczeństwa i nieszkodliwości naszych produktów dermo-kosmetycznych dla konsumenta.
Ponadto, aby nowy składnik mógł zostać włączony do naszej oferty surowców, musi zostać poddany serii testów i analiz in vitro, określonych przez eksperta w dziedzinie bezpieczeństwa, w celu zapewnienia jego bezpiecznego wykorzystania. Proces ten może trwać do 7 miesięcy.
Wszystkie te kroki gwarantują, że produkty, które wprowadzamy na rynek, są całkowicie bezpieczne.

AD_DERMATOLOGICAL-EXPERTISE_SKIN-CONSULTATION-ARMS-HANDS_LARGE_2021 1440x700

Ocena wyrobów gotowych: testy konsumenckie i badania in-vitro

Ocenę bezpieczeństwa przeprowadza się nie tylko na poziomie surowca, ale również na poziomie produktu gotowego. Odbywa się to z wykorzystaniem następującego procesu:

Przeprowadzamy przedkliniczne badania in vitro. W zależności od rodzaju wyrobu, może to obejmować badanie

 • Tolerancji okulistycznej
   
 • Tolerancji dermatologicznej
   
 • Fototoksyczności

Następnie przeprowadzamy kliniczne testy tolerancji in vivo na ochotnikach. Zgodnie z naszą wewnętrzną kartą rozwoju, przeprowadzane są różnego rodzaju badania na zdrowej skórze, a następnie na docelowej grupie demograficznej:

 • Próba uczuleniowa w warunkach maksymalnego narażenia pod nadzorem lekarza
   
 • Badanie tolerancji skóry i/lub oczu w warunkach normalnego stosowania, jak i maksymalnej ekspozycji, pod kontrolą dermatologiczną i/lub okulistyczną i/lub pediatryczną.

Testy te są przeprowadzane pod kontrolą dermatologiczną i/lub przy użyciu wysokiej klasy instrumentów pomiarowych, aby zagwarantować bezpieczeństwo, skuteczność i tolerancję.

AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_GDP-DTO-ERT_COMMERCIALISATION_2021 1440x700

Produkcja i marketing

Produkt dermo-kosmetyczny A-DERMA może być wprowadzony na rynek tylko wtedy, gdy każdy z poprzednich etapów został przeprowadzony i przyniósł zadowalające rezultaty, zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i skuteczności. Jeśli choć jeden z tych testów nie spełni naszych wymagań, produkt nie zostanie wprowadzony na rynek.

Jeśli weźmiemy pod uwagę konkretny przykład Exomega Control Kremu Emolient dla dzieci z atopią, przed wprowadzeniem produktu na rynek, czyli w fazie jego projektowania i opracowywania, przeprowadzamy 592 badania kontrolne. Etap ten może trwać do 3 lat, co ma na celu zagwarantowanie wysokiej tolerancji produktu i jego skuteczności.
Po wejściu na rynek, podczas każdej serii produkcyjnej, w naszych fabrykach w południowo-zachodniej Francji przeprowadzane są co najmniej 164 testy. To w sumie 756 testów na jeden produkt!
Nasze produkty są wytwarzane we Francji, lokalnie, w naszej fabryce w Soual, położonej w departamencie Tarn.

AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_GDP-DTO-ERT_COSMETOVIGILANCE_2021 1200x600

Nadzór nad bezpieczeństwem produktów kosmetycznych

na 14 lat przed wprowadzeniem wymogów Europejskiego Rozporządzenia dot. Produktów Kosmetycznych z lipca 2013 r., Grupa Pierre Fabre, do której należymy, stworzyła światową sieć nadzoru nad bezpieczeństwem kosmetyków 

To sieć składająca się z 15 pracowników, w tym 8 farmaceutów w centrali i ponad 70 osób w krajach, w których nasze produkty są sprzedawane, rozwija wiedzę na temat wszystkich możliwych niepożądanych skutków mogących wystąpić podczas stosowania produktów dermokosmetycznych. Przy zachowaniu pełnej poufności, badane są wraz z konsumentem i/lub jego lekarzem/dermatologiem rodzaj reakcji.

Dzięki tej sieci i informacjom zwrotnym bezpieczeństwo naszych produktów jest ściśle monitorowane przez cały okres ich obecności na rynku.
Tylko dzięki dogłębnej analizie informacji zwrotnych od konsumentów i pracowników służby zdrowia możemy stale ulepszać receptury naszych produktów.

Kosmetyki sterylne:
wyjątkowe osiągnięcie techniczne

Obecność wody jest czynnikiem sprzyjającym rozwojowi mikroorganizmów w preparatach. Istnieją dwa możliwe rozwiązania pozwalające uniknąć tego zjawiska:
 - Stosowanie środków konserwujących lub składników o funkcji konserwującej, które ograniczają rozwój mikroorganizmów,
- Sterylizacja gotowej formuły, która eliminuje mikroorganizmy z procesu produkcyjnego: to właśnie jest Kosmetyka Sterylna!

AD_WEBSITE_VEGETAL_EXOMEGA-CONTROL-CS_LAIT-200ML_LIFESTYLE_2021 577x577

Kosmetyki Sterylne - unikalny proces pozwalający zrezygnować z konserwantów w recepturach. W tym celu korzystamy z know-how naszej grupy farmaceutycznej w zakresie produkcji leków iniekcyjnych, co poprzedzone było 10 latami badań.

Kosmetyki sterylne to pierwsze i jedyne jak dotąd rozwiązanie oferujące formuły z minimalną ilością składników, zawierające wyłącznie niezbędne składniki aktywne dla najbardziej delikatnej skóry oraz całkowicie pozbawione konserwantów i ich odpowiedników. Gwarancja bezpiecznej i skutecznej formuły przez cały okres stosowania.

Sterylne kosmetyki, wyjątkowe bezpieczeństwo dla najbardziej delikatnej skóry.
Ponieważ skóra atopowa jest najbardziej wrażliwa i najczęściej jest to skóra dzieci, marka A-DERMA postanowiła opracować w 2012 r. kremy emolientowe Exomega wykorzystując technologię kosmetyków sterylnych. 

Kosmetyki sterylne A-DERMA zawierają wyłącznie składniki niezbędne dla skóry i są wolne od konserwantów.

Podejście pacjento-centryczne

Zintegrowany z Działem Medycznym dział Patient Centricity jest zaangażowany w działania na rzecz pacjentów i konsumentów poprzez uwzględnianie ich potrzeb i oczekiwań przy opracowywaniu produktów i usług: Organizowanie społeczności i rad pacjentów, partnerstwa i sponsoringi ze stowarzyszeniami pacjenckimi, badania epidemiologiczne, social listening... 

Dzięki temu głosy osób cierpiących na przewlekłe choroby skóry, często „bardzo widoczne”, mogą zostać zrozumiane i wysłuchane.

W A-DERMA podejście pacjento-centryczne stanowi kwintesencję naszej filozofii i jest w centrum naszej uwagi jako zaangażowanej marki dermatologicznej.
O ile tolerancja i skuteczność są głównymi kryteriami oceny naszych opracowywanych produktów, o tyle ich codzienne stosowanie, w tym łatwość i praktyczność użycia, uzupełniają nasze specyfikacje. 
Zgodność ta jest bezpośrednio związana ze skutecznością produktu.

AD_WEBSITE_EXOMEGA-CONTROL_SPRAY-200ML_PANIER_LIFESTYLE_2021 577x577

Exomega CONTROL
Emolient w sprayu

Bardzo dobrym przykładem produktu A-DERMA powstałego w oparciu o koncept „Patient Centricity” jest Exomega CONTROL Spray Emolient: ekspresowy emolientowy produkt pielęgnacyjny, do aplikacji w czasie krótszym niż 1 minuta. Ma na celu poprawę codziennego funkcjonowania skóry suchej, skłonnej do atopii, dzięki praktyczności i łatwości stosowania produktu zapakowanego w dyfuzor o nieprzerywanym spryskiwaniu w każdej pozycji - 360°.

powrót do góry