AD_EXOMEGA_MOTHER AND BOY ARE PLAYING_LIFESTYLE_2022

Mamo, co to jest atopia?

Bycie rodzicem nie zawsze jest łatwe. Ale kiedy Twoje dziecko ma skórę skłonną do egzemy atopowej, sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana. 
Poznaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, pomóż Twojemu maluchowi zrozumieć dlaczego ma delikatną skórę i naucz go jak lepiej z tym żyć.

SWĘDZENIE 
 

„Mamo, dlaczego to cały czas swędzi? ” Ponieważ Twoja skóra jest inna. Jest sucha i podatna na egzemę atopową. To tak, jakby brakowało jej tarczy, która chroniłaby ją przed wszystkim, co przychodzi z zewnątrz. Ponieważ jest sucha, jest bardziej delikatna i dlatego reaguje zaczerwienieniem. 
Właśnie dlatego jest to dla Ciebie nieprzyjemne i może swędzieć. Ale im bardziej drapiesz skórę, tym bardziej Cię ona swędzi. Tak naprawdę skóra mówi Ci w ten sposób, że potrzebuje ukojenia! Aby ją uspokoić i pokazać, że Ci na niej zależy, konieczne jest prawidłowe stosowanie kremu. 
Ważne jest, aby robić to codziennie bez wyjątku, w przeciwnym razie swędzenie może Cię nękać... nawet w nocy!

AD_WEBSITE_QUESTIONS-ENFANTS-ATOPIE_QUESTION2_2022 577x577
AD_WEBSITE_QUESTIONS-ENFANTS-ATOPIE_QUESTION1_2022 577x577

RELACJE Z OTOCZENIEM 
 

„Moi koledzy mówią mi, że się ode mnie zarażą. Czy to prawda?” Oczywiście, że nie! Nie martw się: twoja skóra nie jest zaraźliwa, a koledzy i koleżanki mogą jej dotykać. Twoja skóra jest sucha i podatna na egzemę atopową, ponieważ trudno jej się bronić, i dlatego swędzi. 
Twoi przyjaciele widzą tylko zaczerwienienia. Ale wiesz, jest wiele dzieci, które mają ten sam problem co Ty, dorośli zresztą też! Dobra wiadomość jest taka, że ta choroba z pewnością minie, kiedy dorośniesz. 
A póki co, możesz spokojnie bawić się z przyjaciółmi. Każdego dnia będziemy wspólnie nakładać krem, który jest dobry dla Twojej skóry, a także dla Ciebie!

CODZIENNE STOSOWANIE KREMU
 

„Dlaczego muszę codziennie nakładać krem? ” Ponieważ Twoja skóra jest trochę wyjątkowa, jest sucha i skłonna do wyprysków atopowych, a ten krem jest jej najlepszym przyjacielem. Posiada supermoc, która pielęgnuje skórę i łagodzi ją, kiedy swędzi. 
Kiedy się nie drapiesz, krem również działa korzystnie, ponieważ Twoja skóra jest bardzo sucha i potrzebuje odżywienia. 
Jeśli będziesz stosować krem codziennie i nigdy o nim nie zapomnisz, pomożesz skórze ponownie się wzmocnić. A przede wszystkim będzie swędziało mniej i coraz rzadziej

AD_WEBSITE_QUESTIONS-ENFANTS-ATOPIE_QUESTION3_2022 577x577
AD_WEBSITE_QUESTIONS-ENFANTS-ATOPIE_QUESTION4_2022 577x577

NIESPRAWIEDLIWOŚĆ
 

„Tato, dlaczego nie mogę iść z Pawłem na basen? ” Ponieważ Twoja skóra nie jest do końca taka sama jak skóra Pawła, jest bardziej delikatna. To tak, jakby nie miała żadnej tarczy ochronnej... trochę jak żółw bez skorupy, która go chroni! 
Twoja skłonna do egzemy atopowej skóra jest sucha. Miejscami jest zaczerwieniona i swędząca. Woda w basenie może ją podrażnić, sprawić, że stanie się jeszcze bardziej sucha i że będziesz chciał się jeszcze mocniej drapać. Aby ją ukoić, trzeba najpierw ukoić podrażnienie. 
Więc wiesz, co zrobimy? Będziemy dalej codziennie stosować krem łagodzący uczucie swędzenia. Kiedy Twoja skóra będzie znowu w lepszej formie, Ty również poczujesz się lepiej! I będziesz mógł pójść z Pawłem na basen. Musisz nauczyć się żyć ze swoją skórą, a jednocześnie dobrze bawić się z przyjaciółmi. 

POSZCZEGÓLNE FAZY ATOPII
 

„Moja skóra już mnie nie swędzi. Czy mogę przestać używać krem? ” Czy zauważyłeś, że Twoja skóra, nawet jeśli nie swędzi, nadal jest sucha? Oznacza to, że wciąż jest delikatna i wrażliwa. W rzeczywistości, nawet jeśli tego nie widać, jest osłabiona. Dlatego wysypka i chęć drapania się mogą powrócić.
Musisz nadal codziennie stosować krem i przestrzegać zaleceń, które Ci dałem, np. dobrze osuszyć skórę po wyjściu z kąpieli, ale delikatnie, bez pocierania. 
Dbanie o skórę pozwala także na wspólne spędzenie czasu, wiesz? Możemy też o tym porozmawiać. Wiem, że często masz dość i chcesz, żeby to po prostu zniknęło! Ale bądź cierpliwy, wszystko może się zmienić, kiedy dorośniesz. 

AD_WEBSITE_QUESTIONS-ENFANTS-ATOPIE_QUESTION5_2022 577x577

AD_WEBSITE_PICTO_BLOC-PUSH-ARTICLE_2021

Dowiedz się więcej

Dodatkowe porady dla osób ze skórą skłonną do egzemy atopowej
 

Nasze 5 wskazówek pomagających zredukować swędzenie

powrót do góry