AD_SCARS_STRETCH-MARKS_PREGNANT-WOMAN_LARGE_2021
Spis treści

Wskazówki, jak zmniejszyć rozstępy

Przy ich niezbyt atrakcyjnej nazwie i sposobie, w jaki pojawiają się, gdy najmniej się tego spodziewamy, nie możemy powiedzieć, że darzymy je sympatią. Tymczasem rozstępy są raczej nieszkodliwe. Pierwszym sposobem na to, aby nauczyć się z nimi żyć, jest lepsze ich poznanie.

Czym są i kiedy się pojawiają?

Są to długie pasy, początkowo o barwie purpurowo-czerwonej, które następnie stają się białe lub perłowe, prawie w tym samym kolorze co skóra.
 Rozstępy są trochę jak świadkowie naszego ewoluującego życia. Są one ściśle związane z aktywnością hormonalną, ale nie tylko. Mogą one być wynikiem nadmiernego rozciągania skóry, na przykład podczas gwałtownego przyrostu lub utraty wagi, co odpowiada głównym etapom życia: dojrzewaniu i ciąży.

Co powoduje powstawanie rozstępów?

Pewne zmiany hormonalne, spowodowane głównie okresem dojrzewania lub ciążą, powodują zmianę elastyczności skóry. Kiedy staje się mniej elastyczna, jeśli się naciąga, może ulec rozerwaniu w głębokiej skórze właściwej, tworząc ślady podobne do rozciągniętych blizn.
 

Gdzie pojawiają się rozstępy?

Rozstępy występują głównie na brzuchu, piersiach, ramionach, pośladkach i biodrach. Jest to oczywiste, jeśli zastanowić się nad przyczyną: są to obszary, w których skóra łatwo ulega rozciągnięciu pod wpływem przyrostu lub utraty wagi, w okresie, gdy rośniemy lub w czasie ciąży.
 

Kto ma rozstępy? 

Rozstępy są częścią życia większości kobiet – 80% z nich doświadcza tych małych blizn na pewnych obszarach ciała. Jednym z powodów jest to, że to właśnie one noszą dzieci! Podczas pierwszej ciąży u 50 do 70% kobiet pojawiają się rozstępy, często pod koniec ciąży.
Czy to oznacza, że mężczyźni nigdy nie mają rozstępów? Nie, oni również są narażeni, ale w mniejszym stopniu. Na przykład w okresie dojrzewania 25% dziewcząt i tylko 10% chłopców obserwuje pojawienie się rozstępów.
 

Jak zapobiegać rozstępom? 

Nie róbmy sobie złudzeń: trudno jest zapobiec pojawieniu się rozstępów. Możesz jednak ich uniknąć, prowadząc zdrowy tryb życia i przewidując okresy, w których istnieje prawdopodobieństwo ich pojawienia się. Na przykład, gdy jesteś w ciąży, wybierz specjalny produkt i stosuj go codziennie. Nakładając go, pamiętaj o stymulowaniu elastyczności skóry.
Należy pamiętać, że rozstępy to także ślady, jakie pozostawia na naszym ciele życie. Nie należy za wszelką cenę starać się ich przewidzieć lub uniknąć ich pojawienia się...
 

Jak usunąć rozstępy? 

Spójrzmy prawdzie w oczy, rozstępy nie znikną same z siebie. Należy się nimi zająć. Jeśli uważasz, że są one nieestetyczne, można je zredukować. Podobnie jak wszystkie blizny, są szczególnie podatne na masaż, który poprawia elastyczność skóry.

EPITHELIALE A.H.

Żel-olejek do masażu

Ten żel-olejek do masażu może być stosowany dwa razy dziennie i pomaga zmniejszyć widoczność blizn* oraz rozstępów.
*Blizny po re-epidermizacji.

EPITHELIALE A.H.
AD_WEBSITE_ PDP_OAT_BLOC_2021 577x577 bloc avoine

Owies Rhealba® : jedyny w swoim rodzaju.

Owies Rhealba®, nasz skarb uprawiany w ramach rolnictwa ekologicznego, jest roślinnym składnikiem aktywnym o właściwościach przywracających równowagę, łagodzących i regenerujących, obecnym we wszystkich naszych produktach.
OWIES RHEALBA® 

powrót do góry