AD_TATTOOS_WOMAN-HIP-FLOWERS_LARGE
Spis treści

Jak dbać o tatuaż?

Jeśli chcesz, aby Twój tatuaż zachował swój pierwotny kolor i kształt, ważne jest, aby właściwie o niego dbać.

We współpracy z tattoome.comwyjaśniamy, jak dbać o tatuaż zaraz po wyjściu od tatuażysty, aby zachować go w idealnym stanie przez lata.

Wspomaganie procesu gojenia się tatuażu

Wskazówka #1: Jak długo trwa gojenie się tatuażu?

Twój tatuażysta powie Ci, że ostateczny wygląd tatuażu zależy od tego, co będzie działo się w okresie gojenia. 

Zaczyna się on w momencie ostatniego nakłucia igłą i kończy sześć tygodni później. W przeciwieństwie do tatuaży tymczasowych, tatuaże permanentne nie są trywialną procedurą i wymagają poświęcenia im starannej pielęgnacji i uwagi.

Po zakończeniu pracy tatuażysta nałoży na wytatuowane miejsce krem gojący, a następnie założy opatrunek: należy pozostawić go na skórze przez 24 godziny, aby chronić drobne ranki powstałe podczas robienia tatuażu. 

Przed dotknięciem tatuażu pamiętaj, aby umyć ręce.

Wskazówka #2: Nawilżaj tatuaż za pomocą odpowiedniego preparatu

Umyj tatuaż łagodnym mydłem o neutralnym lub fizjologicznym pH, aby usunąć pozostałości tuszu i krwi. Pierwsze mycie tatuażu może być stresujące. Nie martw się, aby delikatnie i bezboleśnie umyć skórę, użyj do tego ciepłej wody i upewnij się, że kran nie jest zbyt mocno odkręcony. Na koniec delikatnie i dokładnie osusz tatuaż czystym ręcznikiem. Następnie nałóż krem regenerujący zgodnie z zaleceniami tatuażysty. 

Użycie celofanu powinno stanowić wyjątek! 

EPITHELIALE A.H.

Krem kojąco-regenerujący

Nałóż cienką warstwę EPITHELIALE A.H. ULTRA Łagodzącego kremu regenerującego, który pomoże zregenerować i ukoić uszkodzoną skórę. Następnie pozostaw skórę na świeżym powietrzu, aby tatuaż mógł się naturalnie zagoić.

EPITHELIALE A.H Krem regenerujący
EPITHELIALE A.H.

Wskazówka #3: Oprzyj się pokusie drapania tatuażu

W trakcie gojenia się tatuażu mogą tworzyć się małe strupki, skóra może się łuszczyć, a tatuaż swędzieć. Masz tylko jedna rzecz do zrobienia: WYTRZYMAJ! Pewnie pomyślisz, że łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale jeśli się poddasz, ryzykujesz, że zniszczysz zarówno kształt tatuażu, jak i jego kolory. Dlatego tak ważne jest stosowanie kremu kojąco-regenerującego.

Wskazówka #4: Chroń tatuaż przed słońcem 

Kogo z nas nie kusi wypoczynek na słońcu i powrót do pracy w poniedziałek rano z piękną, opaloną cerą? Zapewniamy Cię, że KAŻDEGO! Z tymże nie możesz postępować jak inni, bo masz nowy, świeżutki tatuaż! Przez dobry miesiąc należy unikać promieni UV, morza, basenu i sesji w saunie lub łaźni tureckiej. No, dasz radę, jesteśmy z Tobą!

Jeśli istnieje ryzyko narażenia na promieniowanie UV, pamiętaj, że istnieją produkty 2 w 1 do regeneracji i ochrony przed promieniowaniem UV, które można stosować na tatuaż. 

EPITHELIALE A.H.

SPF 50+ Ochronny krem regenerujący

Krem 2 w 1 EPITHELIALE A.H ULTRA SPF 50+ pomaga zregenerować osłabioną skórę i zapewnia bardzo wysoką ochronę przeciwsłoneczną SPF 50+ o podwójnym działaniu przeciw czerwonym i brązowym śladom.

EPITHELIALE A.H SPF 50+ Ochronny krem regenerujący
EPITHELIALE A.H.

Mamy jednak dobrą wiadomość. Niezależnie od tego, czy należysz do osób aktywnie uprawiających sport, czy raczej jesteś w stylu „Netflix & chill-out”, w obu przypadkach ogranicz ćwiczenia, które powodują pocenie się skóry, ponieważ naskórek potrzebuje czasu i odpoczynku, aby się zregenerować. 

Jak dbać o tatuaż każdego dnia?

Błędem byłoby sądzić, że po zagojeniu tatuaż nie wymaga już pielęgnacji! Istnieją dwie podstawowe zasady, których należy przestrzegać przez całe życie: 

  • Regularnie nawilżaj skórę odpowiednią maścią lub kremem.
     
  • Chroń swój tatuaż dzięki ultra wodoodpornej ochronie przeciwsłonecznej SPF 50+ przy każdej ekspozycji na słońce. 

Teraz znasz już wszystkie nasze najlepsze wskazówki, dzięki którym Twój tatuaż stanie się prawdziwym dziełem body art. 

Na koniec zostawiamy Ci nasze ulubione powiedzenie: „Tatuaż to decyzja na całe życie.” 

AD_WEBSITE_ PDP_OAT_BLOC_2021 477x477

Owies Rhealba® : jedyny w swoim rodzaju.

Owies Rhealba®, nasz skarb uprawiany w ramach rolnictwa ekologicznego, jest roślinnym składnikiem aktywnym o właściwościach przywracających równowagę, łagodzących i regenerujących, obecnym we wszystkich naszych produktach. 

RHEALBA OWIES®

powrót do góry