AD_SCARS-SCAR-MASSAGE_LARGE_2021
Spis treści

Etap, który musisz znać, aby zmniejszyć bliznę

Skóra nigdy nie jest obojętna na odrobinę pomocy, aby wyglądać lepiej. Zwłaszcza jeśli chodzi o zdrowienie! To prawda, że może się sama zregenerować, ale jeśli chcesz uniknąć nieestetycznych śladów, możesz udzielić jej cennej pomocy. Sekret? Musisz wykonywać masaż! 

Masowanie blizny: po co?

Ponieważ to podwójny bonus dla Twojej skóry. Masując skórę, poprawiasz jej elastyczność. Masaż zmniejsza odczucie bólu i zapewnia dobre samopoczucie. Masowanie blizny sprawia, że staje się ona mniej widoczna. 

Jak masować bliznę?

Gotowi do masażu? Nic prostszego, w mniej niż dwie minuty staniesz się prawdziwym ekspertem i ekspertką w dziedzinie masażu blizn:

  1. Nałóż wybrany produkt pielęgnacyjny na bliznę i masuj obszar kolistymi ruchami, uciskając palcami wskazującymi i środkowymi.
  2. Ściśnij bliznę między palcami i delikatnie unieś, aby poluzować skórę.
  3. Ugniataj i roluj bliznę, ściskając skórę i rolując ją między palcami.
     

Jak często należy masować bliznę?

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, idealnie jest wykonywać masaż dwa razy dziennie, za każdym razem od 2 do 3 minut. Chwila tylko dla Ciebie, ciesz się nią...

Aby mieć pewność, że o nim nie zapomnisz, ustaw alarm w swoim smartfonie! Twoja skóra będzie Ci za to wdzięczna.
 

Jakiego preparatu pielęgnacyjnego należy użyć do masażu blizny?

Produktu specjalnie dostosowanego do masażu! Konsystencja olejku ułatwia wykonanie masażu, a najlepsza jest konsystencja żelowo-olejowa, która umożliwia szybkie rozprowadzenie, bez spływania jak w przypadku klasycznego olejku. Ponadto, po pewnym czasie upłynnia się, na tyle długo, aby umożliwić ukończenie masażu. Specjalny produkt pielęgnacyjny zapewnia działanie regenerujące, nawilżając skórę i zapobiegając powstawaniu brązowych śladów, a także przynosząc skórze ukojenie.

Stosowany produkt utrzymuje również odpowiedni poziom nawilżenia i wilgotności skóry, co jest niezbędne dla dobrego gojenia! Dobre gojenie oznacza mniejszą liczbę śladów.
 

Masaż: czy jeśli boli, należy go kontynuować?

Jeśli boli, oznacza to, że nacisk jest zbyt silny. Najlepszy jest delikatny, powolny masaż: podczas masażu można odczuwać pewien dyskomfort. Jeśli ból jest zbyt silny, nie wahaj się skrócić czasu trwania masażu i zmniejszyć siłę nacisku.

AD_WEBSITE_PICTO_BLOC-PUSH-ARTICLE_2021

Więcej informacji 

Więcej porad dla skóry wrażliwej
 

AD_WEBSITE_ PDP_OAT_BLOC_2021 477x477

Owies Rhealba®: jedyny w swoim rodzaju

Owies Rhealba®, nasz skarb uprawiany w ramach rolnictwa ekologicznego, jest roślinnym składnikiem aktywnym o właściwościach przywracających równowagę, łagodzących i regenerujących, obecnym we wszystkich naszych produktach. 

OWIES RHEALBA®

powrót do góry