AD_SCARS_STOMACH-BELLY-WOMAN_LARGE_2021
Spis treści

Redukcja blizn: wszystko zależy od rodzaju blizny!

Blizny należy traktować jak wielką rodzinę: wszystkie mają ze sobą coś wspólnego, ale nie ma dwóch identycznych! Dlatego też, jeśli chodzi o ich redukcję, należy wybrać najbardziej odpowiednią technikę, aby uzyskać dobre rezultaty.

Nie panikuj, oto miniporadnik opisujący właściwe nawyki, jakie należy przyjąć, aby zmniejszyć cztery główne rodzaje blizn: rozstępy, blizny po cesarskim cięciu, liftingu twarzy i operacji tarczycy.

Zmniejszanie rozstępów 

Rozstępy stanowią oznakę różnych wydarzeń w naszym życiu: wzrostu, ciąży, przyrostu masy ciała. Mogą pojawiać się wielokrotnie, ale zawsze są związane z utratą elastyczności skóry, która, rozciągając się, ulega głębokiemu rozwarstwieniu i powstają na niej ślady przypominające blizny.
Rozstępów nie da się całkowicie usunąć, ale można je zmniejszyć.
Najlepsza metoda: masaż! Dwie do trzech minut dziennie ugniatania i rolowania na wybranym obszarze z zastosowaniem specjalnego produktu pielęgnacyjnego pozwala skórze odzyskać większą elastyczność i poprawić wygląd blizny. Przekaż dobrą nowinę ;)

Zmniejszanie widoczności blizny po cesarskim cięciu

Lekarz na pewno powiedział Ci, że do końca pierwszego miesiąca po operacji nie wolno się kąpać, można brać tylko prysznic! Jednak mycie to idealny moment, by zadbać o bliznę: skorzystaj z okazji, by oczyścić ją wodą i mydłem o neutralnym pH. Aby ułatwić gojenie i ograniczyć powstawanie śladów, można zastosować krem regenerujący zawierający kwas hialuronowy. Gdy blizna jest już dobrze zamknięta, pamiętaj o jej masowaniu, stosując technikę ugniatania i rolowania – to podstawa!

Ważne jest, aby po zamknięciu rany nadal dbać o bliznę, masując ją specjalnym preparatem pielęgnacyjnym, który poprawi jej wygląd. Idealny produkt? Ten o konsystencji żelowo-olejowej, szczególnie przydatny do masażu.

Bolesne blizny? Zadzwoń do swojego lekarza, zawsze lepiej się upewnić!
 

Zmiękczanie blizn po liftingu twarzy

Lifting twarzy oznacza napinanie skóry, z tymże na zmienionej w ten sposób skórze pozostaje ślad. Aby blizna pozostawała jak najbardziej czysta i jak najmniej widoczna, należy:

  1. Oczyszczać: użyj delikatnego, pieniącego się żelu myjącego i spłucz czystą wodą, nie zapominając o osuszeniu miejsca, w którym przeprowadzono lifting.
  2. Przyspieszyć proces gojenia: zastosuj krem regenerujący, aby przyspieszyć gojenie i maksymalnie zwiększyć szanse na uniknięcie blizny.
  3. Wybierać opcję „no make-up”: przed nałożeniem makijażu musisz poczekać, aż usunięte zostaną szwy. Skóra musi oddychać!
  4. Popraw wygląd blizny: możesz stosować codziennie krem przeciw śladom, który ukoi i nawilży skórę. Jak w przypadku wszystkich blizn, poświęć czas na ich masaż!
     

Zmniejszenie widoczności blizny po operacji tarczycy

Ważne jest, aby w pierwszej kolejności zastosować się do porad lekarza. Słuchaj go uważnie, wytłumaczy Ci, jak ważne jest dbanie o ranę, aby dobrze się goiła, ale także, aby blizna była jak najmniej widoczna.

Oto trzy najważniejsze punkty, których należy przestrzegać, aby gojenie obyło się bez blizn:

  1. Nacięcie musi być utrzymywane w stanie czystości i suchości. Lekarz udzieli Ci wskazówek, jak oczyszczać ranę – postępuj zgodnie z nimi. 
  2. Opatrunek stosowany do przykrycia rany powinien być regularnie zmieniany. Od tego zależy prawidłowe gojenie! 
  3. Stosuj specjalne środki pielęgnacyjne, aby dbać o bliznę, a tym samym przyspieszyć proces regeneracji i poprawić jej wygląd.

AD_WEBSITE_PICTO_BLOC-PUSH-ARTICLE_2021

Więcej informacji

Więcej porad dla skóry wrażliwej
 

AD_WEBSITE_ PDP_OAT_BLOC_2021 577x577 bloc avoine

Owies Rhealba® : jedyny w swoim rodzaju.

Owies Rhealba®, nasz skarb uprawiany w ramach rolnictwa ekologicznego, jest roślinnym składnikiem aktywnym o właściwościach przywracających równowagę, łagodzących i regenerujących, obecnym we wszystkich naszych produktach.

RHEALBA OWIES®

powrót do góry