AD_ACNE_WOMAN-LOOKING-IN-MIRROR_LARGE_2021
Spis treści

Trądzik u dorosłych: jak lepiej sobie z nim radzić?

Mimo że trądzik zazwyczaj zaliczany jest do problemów wieku nastoletniego, to może pojawić się również po dwudziestym roku życia. Stosunkowo późne wystąpienie, niezależnie od tego, czy wcześniej  mieliśmy do czynienia z trądzikiem, czy też nie, może okazać się trudne do zaakceptowania. Prawdopodobnie nikogo nie zaskoczy stwierdzenie mówiące, że wówczas  niepewność związana z okresem nastoletnim ( w tym m.in. hormonami) zdaje się należeć do przeszłości. Stawiamy wtedy coraz odważniejsze kroki w dorosłym życiu, stając się pewnymi siebie kobietami, które dobrze czuje się we własnej skórze, a niejednokrotnie także - doskonale wiedzą, czego chcą. 

Co należy zrobić, gdy pewnego dnia skóra napotyka problem, jakim są znienawidzone wypryski, które dostrzec można na policzkach, podbródku, wzdłuż linii żuchwy i na szyi? Nie zapominajmy, że skóra trądzikowa u kobiet charakteryzuje się występowaniem zaskórników, czerwonych plamek i mikrocyst. Co więcej, niedoskonałości te mają tendencję do silniejszego odznaczania się na skórze, ponieważ z biegiem lat ma mniejszą zdolność do regeneracji.
 
Białe wypryski, zwane pryszczami, mogą również przeobrazić się w nieestetyczne ślady, jeśli nie powstrzymasz się przed ich wyciskaniem. Drobne znamiona mogą w mniejszym lub większym stopniu wywoływać niepokój i uczucie dyskomfortu u niektórych osób. Nie jesteś sama: problem ten dotyczy prawie jednej na cztery kobiety.

Trądzik u dorosłych  - rozmowa z bliskimi ma znaczenie

W przypadku wystąpienia trądziku u dorosłych kluczowe jest  dogłębne przeanalizowanie   sytuacji, aby móc znaleźć  najwłaściwsze rozwiązania. Pomocna może okazać się wizyta u  dermatologa, która pozwoli Ci  uzyskać fachową wiedzę i cenne porady. Nieocenione będzie także wsparcie  najbliższych  - dodanie otuchy i wysłuchanie o problemach, przez które niegdyś sami przeszli.


Zwalczanie trądziku u dorosłych jednoznacznie łączy się także z odpowiednią higieną i stosowaniem właściwych  produktów pielęgnacyjnych, które mogą okazać się pomocne w  złagodzeniu przejściowego epizodu wyprysków. Jednak jeśli problem nie ustępuje, nie wahaj się umówić na wizytę bezpośrednio u dermatologa, który zaproponuje odpowiednie leczenie.

Nie lekceważ porannej i wieczornej pielęgnacji

Nie obwiniaj swojej skóry! Aby mogła ujawnić swoje piękno, należy ją odpowiednio dopieścić i wypielęgnować. Gdy tylko pojawią się pierwsze niedoskonałości, zwiększ czujność i nie zapominaj o regularnym oczyszczaniu skóry - w przeciwnym razie problem może się znacznie nasilić.
Osoby zmagające się z trądzikiem u dorosłych  powinny każdego dnia  oczyszczać skórę łagodnym produktem przeznaczonym do skóry trądzikowej - skład jest mniej drażniący niż mydło, ale  pozwala na pozbycie się pozostałości, które zatykają pory. Następnie zastosuj krem opracowany  z myślą o kobietach zmagających się ze skórą trądzikową. Warto, by był niekomedogenny i pomagał redukować ślady po niedoskonałościach.

Skóra trądzikowa kontra delikatny i kobiecy makijaż

A dlaczego nie skorzystać z małych, ale niezastąpionych sztuczek, jakim jest makijaż, pomagający ukryć  drobne niedoskonałości? Pamiętaj jednak, że aplikowane kosmetyki muszą być dobierane z ogromną ostrożnością  - przede wszystkim  nie mogą być komedogenne. W przypadku wystąpienia trądziku u dorosłych, lepiej jest zaaplikować nietłusty, matujący krem nawilżający, taki jak np. krem BB - to dobry zamiennik podkładu połączonego z sypkim pudrem, który dodatkowo zatka pory. Nie wahaj się poszukać wśród marek dostępnych w aptekach - są to specjalne produkty, które wyróżniają się doskonałą jakością i bezpieczeństwem stosowania.


Wieczorem pamiętaj o tym, aby uwolnić skórę od wszelkich zanieczyszczeń, usuwając makijaż z najwyższą starannością! Zadbaj również o narzędzia stosowane podczas wykonywania  makijażu jak, chociażby pędzle czy gąbki. Czyść je raz w tygodniu, aby pozbyć się namnożonych bakterii. Twoja skóra odwdzięczy Ci się na swój sposób - sprawiając oczywiście, że znikną małe niedoskonałości, które skutecznie rujnowały nastrój każdego dnia.

AD_WEBSITE_ PDP_OAT_BLOC_2021 577x577 bloc avoine

Owies Rhealba® - jedyny w swoim rodzaju.

Owies Rhealba® to nasz skarb uprawiany w ramach rolnictwa ekologicznego. Jest roślinnym składnikiem aktywnym o właściwościach przywracających równowagę, łagodzących i regenerujących - nieprzypadkowo obecny jest we wszystkich naszych produktach.

RHEALBA OWIES®

powrót do góry