AD_HYDRATING_WOMAN-FACE-HANDS_LARGE_2021
Spis treści

Leczenie trądziku: jak ukoić podrażnioną skórę?

Jeśli trądzik utrzymuje się w czasie i przybiera postać umiarkowaną lub ciężką, zastosowanie przepisanego leczenia farmakologicznego staje się konieczne. Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, aby ograniczyć wpływ na skórę.
Wielkie zło wymaga wielkich środków zaradczych! Czasami jednak środki zaradcze mają również swoje konsekwencje. W przypadku leczenia farmakologicznego przepisywanego na trądzik o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim, druga strona medalu – cierpienie skóry – jest zawsze w pobliżu.
Referencyjna metoda leczenia jest ceniona ze względu na swoje działanie na gruczoły łojowe, zmniejszające ich wielkość i aktywność, a tym samym ilość wydzielanego przez nie łoju. Ale lek ma również swoje wady: jest bardzo silnie ściągający i często pozostawia skórę osłabioną, podrażnioną, suchą i zaczerwienioną. Z tego powodu jest on zalecany w przypadku poważnych stanów nasilenia trądziku. 
 

Właściwa pielęgnacja urody

Dlatego, aby kontynuować leczenie w jak najlepszych warunkach, już od samego początku wyrób sobie dobre nawyki! Zacznij od delikatnego preparatu do demakijażu: płynu lub mleczka, odpowiedniego dla skóry trądzikowej, który usuwa zanieczyszczenia ze skóry, nie uszkadzając jej. Niektóre produkty usuwają makijaż i oczyszczają twarz, nie wysuszając skóry. Osoby, które wolą produkty bez spłukiwania, mogą wybrać preparat do oczyszczania twarzy. Pamiętaj, aby zawsze upewnić się, że jest on wystarczająco łagodny, wybierając, na przykład, pieniący się żel do mycia dostosowany do tego typu delikatnej skóry, aby usunąć resztki zanieczyszczeń, które zatykają pory.
Ten pielęgnacyjny rytuał zajmie Ci kilka minut każdego ranka i wieczoru, ale przyniesie wiele dobrego! Oczyszczona z zanieczyszczeń skóra będzie mogła ponownie oddychać i odnieść większe korzyści z zastosowanych później zabiegów.

Dogłębna równowaga dla skóry

To drugi niezbędny krok Twojej pielęgnacji: zastosuj produkt do pielęgnacji, który przywróci równowagę osłabionej skórze.
Niekomedogenny krem nawilżający łagodzi skórę, nawilża ją i kompensuje skutki farmakologicznych zabiegów wysuszających. Rezultat: skóra znów jest elastyczna i daje poczucie komfortu. Wybieraj kremy o bogatej, ale nie tłustej konsystencji, które pozostawiają ochronną, satynową powłokę bez tłustego lub lepkiego wykończenia. Pełnia komfortu dla skóry! Tekstury te zostały opracowane z myślą o ułatwieniu aplikacji makijażu.

Powiedz „nie” zbyt agresywnym peelingom

Aby złuszczanie naskórka nie zamieniło się w koszmar, należy zapomnieć o zbyt agresywnych peelingach w trakcie trwania terapii.
Z drugiej strony mile widziane są maseczki nawilżające i oczyszczające nakładane grubą warstwą i pozostawiane na kilka minut w celu wsparcia w regeneracji naskórka. 
 Ogólnie rzecz biorąc, podczas stosowania leków przeciwtrądzikowych całe ciało cierpi z powodu wysuszonej skóry, dlatego należy je dopieścić. Balsam do ust, krem do ciała... Nie wahaj się obficie nawilżać skóry, aby odzyskała elastyczność i komfort. Suchość spowodowana leczeniem nie omija również skóry głowy. Dlatego zaleca się stosowanie łagodnego szamponu.

AD_WEBSITE_PICTO_BLOC-PUSH-ARTICLE_2021

Więcej informacji

Więcej wskazówek dla skóry trądzikowej
 

AD_WEBSITE_ PDP_OAT_BLOC_2021 577x577 bloc avoine

Owies Rhealba® : jedyny w swoim rodzaju.

Owies Rhealba®, nasz skarb uprawiany w ramach rolnictwa ekologicznego, jest roślinnym składnikiem aktywnym o właściwościach przywracających równowagę, łagodzących i regenerujących, obecnym we wszystkich naszych produktach.

OWIES RHEALBA ®

powrót do góry