AD_HYDRATING_WOMAN-FACE-HANDS_LARGE_2021
Spis treści

Leczenie trądziku: jak ukoić podrażnioną skórę?

Jeśli trądzik utrzymuje się przez dłuższy czas i przybiera postać umiarkowaną lub ciężką, zastosowanie przepisanego leczenia farmakologicznego staje się koniecznością. Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, aby ograniczyć wpływ na skórę.

 Wielkie zło wymaga wielkich środków zaradczych! Czasami jednak środki zaradcze mają również swoje konsekwencje. W przypadku leczenia farmakologicznego przepisywanego na trądzik o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim, cierpienie skóry w wielu przypadkach staje się nieodłącznym elementem. Referencyjna metoda leczenia trądziku jest ceniona przede wszystkim za działanie na gruczoły łojowe, zmniejszające ich wielkość i aktywność, a tym samym ilość wydzielanego przez nie łoju. Ale lek ma również swoje wady: jest bardzo silnie ściągający i często pozostawia skórę osłabioną, podrażnioną, suchą i zaczerwienioną. Z tego też powodu zalecany jest w przypadku poważnych stanów nasilenia trądziku.
 

Właściwa pielęgnacja - jakie jest jej znaczenie w leczeniu trądziku?

Dlatego, aby kontynuować leczenie trądziku w możliwie jak najlepszych warunkach, już od samego początku wyrób sobie dobre nawyki, a także zadbaj o właściwe produkty pielęgnacyjne! Zacznij od delikatnego preparatu do demakijażu: płynu lub mleczka, odpowiedniego dla skóry trądzikowej, który usuwa zanieczyszczenia ze skóry, nie uszkadzając jej. Niektóre produkty usuwają makijaż i oczyszczają twarz, nie wysuszając skóry. Osoby, które w codziennej pielęgnacji wolą sięgać po produkty bez spłukiwania, mogą wybrać specjalny preparat do oczyszczania twarzy. Pamiętaj, aby upewnić się, że jest on wystarczająco łagodny, wybierając, na przykład, pieniący się żel do mycia dostosowany do delikatnej skóry, aby usunąć resztki zanieczyszczeń, które zatykają pory.
Ten pielęgnacyjny rytuał zajmie Ci zaledwie kilka minut, ale przyniesie wiele dobrego! Oczyszczona z zanieczyszczeń skóra będzie mogła ponownie oddychać i odnieść większe korzyści z zastosowanych później zabiegów.

Dogłębna równowaga dla skóry

To drugi niezbędny krok Twojej pielęgnacji: zastosuj produkt do pielęgnacji, który przywróci równowagę osłabionej skórze.
Niekomedogenny krem nawilżający łagodzi skórę, nawilża ją, przynosi poczucie komfortu i kompensuje skutki farmakologicznych zabiegów wysuszających. Rezultat: skóra znów jest elastyczna. Wybieraj kremy o bogatej, ale nietłustej konsystencji, które pozostawiają ochronną, satynową powłokę - bez tłustego lub lepkiego wykończenia. Pełnia komfortu dla skóry! Tekstury te zostały opracowane także z myślą o ułatwieniu aplikacji makijażu.

Powiedz „nie” zbyt agresywnym peelingom

Aby złuszczanie naskórka nie zamieniło się w koszmar, należy zapomnieć o zbyt agresywnych peelingach w trakcie leczenia trądziku.
Z drugiej strony mile widziane są także maseczki nawilżające i oczyszczające nakładane grubą warstwą i pozostawiane na kilka minut w celu wsparcia w regeneracji naskórka. 
Ogólnie rzecz biorąc, podczas stosowania leków przeciwtrądzikowych całe ciało cierpi z powodu wysuszonej skóry, dlatego należy je dopieścić i poświęcić mu szczególną uwagę. Balsam do ust, krem do ciała... Nie wahaj się obficie nawilżać skóry, aby odzyskała elastyczność i komfort. Suchość spowodowana leczeniem nie omija również skóry głowy. Dlatego zaleca się stosowanie łagodnego szamponu.

AD_WEBSITE_PICTO_BLOC-PUSH-ARTICLE_2021

Więcej informacji

Więcej wskazówek dla skóry trądzikowej
 

AD_WEBSITE_ PDP_OAT_BLOC_2021 577x577 bloc avoine

Owies Rhealba®: jedyny w swoim rodzaju.

Owies Rhealba®, nasz skarb uprawiany w ramach rolnictwa ekologicznego, jest roślinnym składnikiem aktywnym o właściwościach przywracających równowagę, łagodzących i regenerujących, obecnym we wszystkich naszych produktach.

OWIES RHEALBA ®

powrót do góry