AD_LIFE-MOMENTS_TEENAGERS-FRIENDS_LARGE_2021
Spis treści

Skóra trądzikowa: Twoja pielęgnacja przeciwtrądzikowa

Trądzik, ku przerażeniu wielu osób, jest nawracającym problemem. Ile razy zdarzyło Ci się dostrzec niedoskonałości, które pojawiają się na twarzy w nocy lub rano? Co można z nimi zrobić? Niekiedy trudno jest się w tym wszystkim odnaleźć, ponieważ istnieje tak wiele sprzecznych informacji i porad. Bez obaw! Pomożemy Ci wszystko uporządkować.

Przede wszystkim należy pamiętać, że kluczem do skutecznego leczenia trądziku jest staranność! Rozczarowanie  często ma związek z brakiem regularności w wykonywaniu codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Leczenie trądziku to nie tylko usuwanie wyprysków, ale także dbałość o prawidłowy przebieg leczenia.

W poniższym artykule przedstawiamy niektóre z najważniejszych elementów. 

Prosta i naturalna pielęgnacja przeciwtrądzikowa

Aby skutecznie walczyć z trądzikiem, musisz podjąć kilka prostych kroków, pamiętając oczywiście o systematyczności.

Oczyszczaj skórę 

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest prawidłowe oczyszczanie skóry rano i wieczorem. Zapomnij o produktach oczyszczających, które uszkadzają naskórek - zamiast tego stosuj  łagodne preparaty dla skóry trądzikowej, takie jak wody micelarne lub delikatne żele oczyszczające. Do mycia z wodą używaj pieniącego się żelu pozbawionego w składzie mydła o delikatnej bazie myjącej i fizjologicznym pH.
Jeśli wolisz produkty oczyszczające bez spłukiwania, najlepszym rozwiązaniem będzie woda micelarna! Delikatnie oczyszcza skórę, jednocześnie usuwając nadmiar sebum. W przeciwieństwie do mleczka oczyszczającego nie pozostawia tłustej warstwy na skórze i nie zatyka porów.

Leczenie trądziku i nawilżanie skóry

Gdy skóra jest już umyta i oczyszczona:

  • Rano nałóż odpowiedni krem nawilżający, aby zapewnić skórze komfort i ukojenie przez cały dzień.
  • Wieczorem, jeśli poddajesz się zabiegowi wysuszającemu, pamiętaj, aby nawilżyć oczyszczoną skórę. Inną możliwością jest zastosowanie kuracji dermokosmetycznej przepisanej przez lekarza lub zaleconej przez farmaceutę. W przypadku, gdy problemem są suche usta, nie zapominaj o stosowaniu regenerującej pomadki do ust tak często, jak to konieczne.

5 wskazówek, o których warto pamiętać 

Trzymaj ręce z dala od wyprysków

Trudno byłoby znaleźć osobę, która nigdy w życiu nie odczułaby potrzeby usunięcia dość nieestetycznego wyprysku na samym środku twarzy.  Jest to jedna z tych praktyk, którą należy NATYCHMIAST ZAPRZESTAĆ. Pamiętajmy, że nigdy nie należy wyciskać pryszczy - te  są prawdziwym siedliskiem bakterii! Wyciskanie powoduje, że bakterie są uwalniane na skórę i mogą zainfekować pozostałe pory. Dlatego też nie dotykaj zmian trądzikowych i nie wahaj się skonsultować ze specjalistą, np. dermatologiem w razie wystąpienia jakichkolwiek pytań czy wątpliwości. To zapewni Ci nie tylko wewnętrzny spokój, ale pomoże również znaleźć najlepsze leczenie dostosowane do Twojego typu skóry.

Unikaj maseczek i peelingów

 Przyjemnie jest dbać o siebie, a wszelkie zabiegi - także te wykonywane w domowym zaciszu kończyć z rozkosznym  uczuciem czystej skóry i gładkiej niczym skóra niemowlęcia! Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić i nie robić tego częściej niż raz w tygodniu. Skóra trądzikowa jest delikatna i musi być traktowana łagodnie, aby uniknąć ściągnięcia i podrażnień. A w przypadku osób stosujących leki przeciwtrądzikowe, całe ciało może cierpieć z powodu suchej skóry - wówczas konieczne jest szczególnie delikatne traktowanie.

Nie przesadzaj z makijażem

Należy pamiętać, że skóra nie toleruje powtarzającego się zatykania porów. Dlatego należy unikać przykrywania skóry ciężką warstwą makijażu! Naturalnie wyglądający makijaż jest obecnie bardzo modny, więc wykorzystaj to! I jeszcze mała wskazówka: pamiętaj o myciu pędzli do makijażu przynajmniej raz w tygodniu, aby uniknąć gromadzenia się na nich bakterii.

Chroń skórę przed słońcem

Ważne jest, aby chronić skórę trądzikową za pomocą odpowiedniego kremu przeciwsłonecznego z filtrem SPF 50+. Mimo że podczas ekspozycji na słońce skóra wydaje się być w lepszej kondycji, to  po zaprzestaniu, niedoskonałości wracają! Jest to tzw. efekt odbicia. Ekspozycja na słońce może powodować nawet hiperpigmentację w miejscach objętych zmianami.

Skonsultuj się z profesjonalistą 

Oprócz stosowania się do naszych rad i wskazówek, należy pamiętać o tym, że nawet w przypadku najmniejszych obaw związanych z trądzikiem, warto  skonsultować ze specjalistą, np. dermatologiem, aby uzyskać utracony spokój i znaleźć najlepsze leczenie dla swojego typu skóry.

AD_WEBSITE_PICTO_BLOC-PUSH-ARTICLE_2021

Więcej informacji

Zastanawiasz się, jak powinna wyglądać pielęgnacja przy trądziku? A może Twoim problemem jest trądzik dorosłych? Niezbędne informacje znajdziesz na naszej stronie!
 

AD_WEBSITE_ PDP_OAT_BLOC_2021 577x577 bloc avoine

Owies Rhealba® : jedyny w swoim rodzaju.

Owies Rhealba®, nasz skarb uprawiany w ramach rolnictwa ekologicznego, jest roślinnym składnikiem aktywnym o właściwościach przywracających równowagę, łagodzących i regenerujących, obecnym we wszystkich naszych produktach.

OWIES RHEALBA®

powrót do góry