AD_ROSACEA_WOMEN-EYES-CLOSED_LARGE_2021
Spis treści

Zaczerwienienie twarzy: zrozumieć je, aby skuteczniej je pielęgnować

Masz czerwone plamy na twarzy? Można powiedzieć, że tak jak wszyscy! W rzeczywistości zaczerwienienie twarzy jest bardzo częstym zjawiskiem. Wystarczy odrobina ciepła lub zimna i twarz dość szybko się rumieni. Jednak gdy zaczerwienienie utrzymuje się lub pojawia się często, powinniśmy zwrócić na nie uwagę i podjąć właściwe kroki, aby temu zaradzić. Metoda pozostaje taka sama: najpierw należy ustalić, co wywołuje reakcję, zrozumieć rodzaj zaczerwienienia, a następnie dostosować produkty do pielęgnacji skóry, które przyniosą jej trwałą ulgę. Oczywiście nasi eksperci są do Twojej dyspozycji i chętnie podzielą się wszystkimi informacjami i poradami, które mają do zaoferowania, aby pomóc nawet najbardziej reaktywnej skórze znaleźć ukojenie, na które zasługuje.

Czym jest zaczerwienienie twarzy?

Zaczerwienienie na twarzy występuje wtedy, gdy skóra staje się czerwona, w mniejszym lub większym stopniu. Problem może dotyczyć pewnego obszaru (np. nosa, policzków, czoła lub podbródka) lub rozprzestrzeniać się na całą twarz. Czasami usłyszysz bardziej techniczne terminy opisujące zaczerwienienie twarzy: erytroza, rumień twarzy, kuperoza lub trądzik różowaty. Zaczerwienienie jest związane z rozszerzeniem najmniejszych naczyń krwionośnych w głębszej warstwie skóry, zwanej skórą właściwą.

Co powoduje to zaczerwienienie?

Zaczerwienienie na twarzy może wynikać z rodzaju Twojej skóry, która zazwyczaj jest wtedy wrażliwa i delikatna, oprócz przejściowego lub przewlekłego stanu chorobowego. Na przykład, zaczerwienienie twarzy może być spowodowane reaktywnością skóry, trądzikiem różowatym (znanym również jako kuperoza) lub skłonnością do alergii. Wreszcie, zaczerwienienie może być wynikiem zabiegu, któremu skóra została poddana, np. kuracji laserowej. Postępuj zgodnie z przewodnikiem!

Co zrobić, jeśli masz
skórę reaktywną?

Prawdopodobnie masz skórę wrażliwą i reaktywną, jeśli nie toleruje ona niczego lub reaguje nadmiernie na różne czynniki, które nie mają negatywnego wpływu na inne rodzaje skóry. Twoja skóra jest napięta, swędzi, a czasem nawet piecze. Skóra reaktywna może być również czasem zaczerwieniona i mogą na niej występować, pojawiające się i znikające, czerwone plamy.

Reaktywność może być wywołana przez stres, ciepło lub zimno, stosowanie niektórych produktów lub nawet wody, tarcie itp. Aby dowiedzieć się więcej na temat skóry reaktywnej i wybrać odpowiednie produkty do jej pielęgnacji oraz kremy łagodzące zaczerwienienia, kliknij tutaj.

Łagodzenie skóry reaktywnej, skłonnej do zaczerwienienia.

AD_REACTIVE SKIN_FACE_WOMAN_2021 696x696
AD_MANNEQUINS_FEMME-BRUNE-REGARD-VERS-LE-BAS_2021 696x696

A jeśli to
trądzik różowaty?

Trądzik różowaty, znany również jako kuperoza, powoduje rozległe zaczerwienienie, zwłaszcza w centralnej części twarzy (nos, policzki, podbródek i czoło) oraz uczucie suchości, pieczenia i szczypania. Mogą również wystąpić zmiany skórne, takie jak małe wypryski (zwane grudkami lub krostami) oraz miejscowy obrzęk twarzy. Wraz z upływem czasu, zmiany mogą się utrwalić i stać się bardzo nieestetyczne. Chcesz lepiej zrozumieć tę przypadłość i jej objawy? Aby wiedzieć, jak właściwie wybrać krem przeciwtrądzikowy? Aby dowiedzieć się, które produkty do pielęgnacji skóry skutecznie łagodzą zaczerwienienia i inne oznaki trądziku różowatego na Twojej twarzy?
Nie musisz szukać dalej!

Łagodzenie oznak trądziku różowatego

Co zrobić, jeśli jest to spowodowane zabiegiem laserowym?

Po zabiegu laserowym na twarz (np. w celu usunięcia ciemnych plam, blizn potrądzikowych lub popękanych naczynek) na skórze może pojawić się zaczerwienienie, a nawet lekki obrzęk w miejscu poddanym zabiegowi oraz uczucie oparzenia słonecznego, które ustępuje po paru godzinach. Jakie są skutki uboczne zabiegu laserowego dla skóry? Jakie środki pielęgnacyjne i kremy należy stosować, aby je złagodzić? Tutaj wszystko Ci wytłumaczymy.

Jak przynieść ukojenie skórze twarzy po zabiegu laserowym.

AD_FRAGILE SKIN_FACE_WOMAN_LOOKING IN MIRROR_2021 472x472
AD_ALLERGY_WOMAN_2021 472x472

Co zrobić, jeśli skóra twarzy ma
skłonność do alergii?

Po kontakcie z substancją uczulającą na Twojej twarzy pojawiło się zaczerwienienie i oznaki uczulenia: może to być reakcja alergiczna, taka jak pokrzywka lub egzema kontaktowa czy podrażnieniowa. W tym przypadku na twarzy pojawiają się czerwone plamy, drobne krostki, a skóra jest napięta i swędzi. Aby dowiedzieć się więcej o skórze skłonnej do alergii, zapoznaj się z naszymi wskazówkami, które pomogą Ci znaleźć najbardziej odpowiedni rodzaj pielęgnacji skóry. A w celu złagodzenia zaczerwienienia i dokuczliwych oznak alergii na twarzy, nie musisz już szukać dalej.

Rozpoznawanie egzemy kontaktowej i łagodzenie jej oznak

AD_WEBSITE_PICTO_BLOC-PUSH-ARTICLE_2021

 Więcej informacji

Jak właściwie dbać o twarz?  

 

powrót do góry